Załoga rakiety

Natalia Jara

Na co dzień junior copywriterka w Rocket Media, weekendowo dodatkowo studentka. Przeciwniczka podwójnych spacji i nadmiarowych przecinków. Uwielbia pływanie i dobre kino.

Ostatnie wpisy Natalia Jara

Search Generative Experience
Natalia Jara | 14 stycznia 2024
SEO

Search Generative Experience. Jakie zmiany w wyszukiwarce szykują twórcy Google?

2023 rok przyniósł branży technologicznej prawdziwą rewolucję – najpierw swoją premierę miał ChatGPT od OpenAI, niedługo potem na scenę wkroczyła sztuczna inteligencja w wyszukiwarce Bing. Na odpowiedź od Google nie trzeba było długo czekać – w maju jeden z wiodących potentatów sektora technologicznego uruchomił testową wersję zaktualizowanej wyszukiwarki Search Generative Experience. Objaśniamy, jakie funkcjonalności wyróżniają […]

Czytaj dalej
usuwanie treści ze strony
Natalia Jara | 30 listopada 2023
SEO

Czy warto usuwać stare treści ze strony? Eksperci Google odpowiadają

Wraz z ciągle zmieniającymi się preferencjami użytkowników, wielu specjalistów do spraw SEO staje przed dylematem dotyczącym zarządzania publikowanymi na stronach treściami. Zdarza się, że eksperci decydują się na usunięcie starszych tekstów, zakładając, że są one mniej wartościowe lub niezgodne z aktualnymi oczekiwaniami wyszukiwarek. Opublikowane przez członków zespołu Google wytyczne rzucają nowe światło na tę kwestię.

Czytaj dalej
Natalia Jara | 25 sierpnia 2023
Strategie

Rebranding w firmie – czy warto i jak?

Rebranding to o wiele więcej niż odnowienie wyglądu logo marki – proces ten uwzględnia szereg działań, których celem jest zmiana w kontekście wizualno-komunikacyjnym, obejmująca nierzadko dodatkowo przekształcenie firmowej hierarchii wartości. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, rozważając rebranding swojej działalności? Podpowiadamy.  

Czytaj dalej
Natalia Jara | 9 sierpnia 2023
Strategie

Stwórz idealny Brief w 5 prostych krokach

Dobrze przygotowany brief stanowi kluczowy element udanej współpracy pomiędzy przedsiębiorcą a zespołem kreatywnym – dzięki starannie sformułowanym wytycznym możesz być bowiem pewien, że Twoje potrzeby biznesowe zostaną odpowiednio zrozumiane. Sprawdź, jak stworzyć kompletny brief dla agencji marketingowej w kilku prostych krokach.

Czytaj dalej
Natalia Jara | 30 czerwca 2023
Aktualności, Strategie

Dlaczego nie warto strzelać sobie w stopę, czyli o redukcji wydatków na marketing

Postępujący kryzys gospodarczy wymusza na przedsiębiorcach zmiany w sposobie gospodarowania firmowym budżetem. Chcąc oszczędzić dodatkowe środki, część z osób decyduje się na redukcję wydatków przeznaczanych na promocję własnego biznesu. Czy chwilowe wycofanie się z prowadzenia strategii marketingowych to rzeczywiście dobry pomysł? Wyjaśniamy, dlaczego zaniedbanie działań reklamowych może przynieść fatalne skutki dla przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej
Natalia Jara | 15 lutego 2023
Aktualności, Social Media

Kampanie Facebook Ads a Instagram Ads – na jaką płatną reklamę online warto zdecydować się w 2023 roku?

Profile marek w social mediach powinny być prowadzone estetycznie i kreatywnie, już na początku zachęcając użytkownika do zapoznania się z oferowanymi produktami lub usługami.

Czytaj dalej
projektowanie i makietowanie stron ux na laptopie
Natalia Jara | 31 stycznia 2023
SEO, Strategie

SEO i UX – kiedy warto zdecydować się na to połączenie?

Połączenie SEO i UX to rozwiązanie, w których oba działania skutecznie się uzupełniają, wpływając na pozycję całej strony internetowej.

Czytaj dalej
black friday
Natalia Jara | 24 listopada 2022
Aktualności

Jak nie dać się oszukać w Black Friday 2022? Sprawdź, czy promocja rzeczywiście jest promocją

Sklepy kuszą atrakcyjnymi zniżkami, oferując klientom nawet kilkudziesięcioprocentowe rabaty. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, kupując towar w ramach Black Friday 2022.

Czytaj dalej