Coraz więcej agencji SEO, w tym oczywiście Rocket Media, proponuje jako jeden z początkowych etapów prac audyt SEO.

Czym tak naprawdę jest taki audyt i dlaczego agencje je tworzą? Postaram się na to pytanie odpowiedzieć na łamach tego krótkiego wpisu.

Założenie

Powodem, dla którego agencje przygotowują wskazówki optymalizacyjne dla swoich Klientów jest sam algorytm Google. W dzisiejszych czasach osiąganie wysokich pozycji poprzez pozycjonowanie jest znacząco utrudnione nawet bez podstawowej optymalizacji strony. Czasem jest nawet niemożliwe.

Treść audytu SEO

Co tak naprawdę powinien audyt SEO zawierać? Czym charakteryzuje się dobrze zoptymalizowana strona?

Na pierwszym miejscu już od jakiegoś czasu jest treść. Jak mówi przysłowie ze świata SEO: “Content is the King”. Nie chodzi tutaj o wstawianie automatycznie wygenerowanej treści z upchanymi słowami kluczowymi. Oczywiście pozycjonowane frazy są bardzo ważne, ale tekst musi być wartościowy merytorycznie dla użytkownika.

Strona internetowa powinna być przedstawiona za pomocą jasnej struktury. Jest to o tyle poprawne założenie, że  jako użytkownicy sami lubimy poruszać się po serwisach zrozumiałych zarówno tematycznie jak i strukturalnie. Chyba nikt nie lubi tracić swojego cennego czasu na szukanie informacji na skomplikowanym serwisie.

optymalizacja-stronCo rozumiemy pod pojęciem jasnej struktury? Diagram obok przedstawia przykład podziału stron w takim serwisie.

Kolejne aspekty, które są istotne i brane pod uwagę przez algorytm Google:

  • metadane stron
  • optymalizacja kodu HTML – podział treści na nagłówki i akapity
  • przyjazne adresy URL – czytelne dla użytkownika
  • poprawne linkowanie w systemie
  • błędy 404 powinny być jasno zasygnalizowane za pomocą odpowiedniej strony
  • na stronie powinny pojawiać się sygnały z mediów społecznościowych

Oczywiście audyt SEO dla strony internetowej przygotowywany jest indywidualnie. Powyższe aspekty są jednymi z wielu, które znajdują się w audytach SEO. Każda strona ma inną specyfikę, ale pewne schematy optymalizacyjne można zachować.

Podsumowanie

Jak widać audyty SEO nie są wymysłem agencji by uatrakcyjnić ofertę. Wskazówki optymalizacyjne są ważne przede wszystkim dla Klienta, który cieszy się szybciej osiąganymi efektami pozycjonowania.

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl


tak , wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]