Znaczenie optymalizacji

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

O tym jak ważna jest optymalizacja strony mówimy od dawna. Zresztą nie tylko my. W SEO-świecie ogólnie przyjęło się, że zaczynamy od optymalizacji. Jednak to o czym wszyscy wiedzą, nie wszyscy jednak stosują.

Nie zdajemy sobie sprawy jak odpowiednia optymalizacja może nie tyle ułatwić pracę pozycjonerowi co najzwyczajniej przynieść korzyści Klientowi.

Skromny case study

Teorii słyszymy bardzo dużo na każdy temat. Jednak jak się nie przekonamy co i jak działa zawsze będzie pozostawał element sceptycyzmu i dobrze znanego “po co”, “nie warto”.

Działania miały miejsce w kwietniu. Branża średnio konkurencyjna z niedużą stroną Klienta. Czy zmiany optymalizacyjne były wielkie? Nie, ponieważ strona była już wcześniej optymalizowana, a raczej budowana z uwzględnieniem optymalizacji.

Jakie zmiany zostały wprowadzone?

  • drobne modyfikacje w metadanych
  • dopasowania nagłówków i treści w akapitach do słów kluczowych.
  • lekko zmieniony układ strony głównej
  • dodany nowy artykuł na blogu (spowodowało modyfikację na stronie główną – box “Najnowsze posty”)

Najwięcej zmian wprowadzonych było w okolicy 3-4 kwietnia.

Jak wpłynęło to na pozycje? Zapraszam do analizy zrzutu poniżej:

Owszem, zmiany nie są powalające, ale o tyle istotne, że mowa o przejściu z 2. na 1. stronę. Po kontakcie z Klientem otrzymałem informację o zwiększonym “ruchu w interesie”.

Jak widać wyniki potrafią poskakać, ale ogólny trend jest wzrostowy.

Podsumowanie

Wielu z Was pewnie napotyka problemy natury technicznej przy wprowadzaniu zmian. Zdarza się, że wizja specjalisty SEO i Klienta czy projektanta strony rozmywa się. Jednakże przy odpowiedniej komunikacji i współpracy, którą warto wypracować wprowadzane na stronie zmiany mogą okazać się niezwykle wartościowe.

Potrzebujesz wsparcia w SEO?

Napisz do nas
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę