Jak zaindeksować stronę w Google – nowy sposób „Submit URL to Google”

Przeczytasz w około: 1 minutę

Spis treści:

Google udostępniło nowy sposób na to, by zaindeksować stronę w Google. Dzięki temu jeszcze łatwiej można dodać nową stronę (dokładniej: URL) do indeksu tej wyszukiwarki. Jest to spore ułatwienie dla każdego, kto do tej pory zajmował się tym tematem. Nowe narzędzie pojawi się bowiem nie gdzie indziej, jak… w samych wynikach wyszukiwania!

W pole wyszukiwania wystarczy wpisać submit URL to Google, by pojawiło się na górze wyników okienko, w którym możemy zgłosić nowy adres do zaindeksowania.  Warunkiem jest konieczność zalogowania na poczcie Gmail. Jest to ciekawy przykład wykorzystania tak zwanych inteligentnych odpowiedzi.

dodac url do google

Oczywiście nadal możemy korzystać ze standardowych metod zgłaszania nowych URL do Google. Jednak nowe rozwiązanie jest zdecydowanie szybsze i łatwiejsze do codziennego użytku. Ponadto taki sposób prezentowania „submit url” daje również możliwość automatyzacji indeksacji za pomocą niektórych narzędzi.

Pamiętajmy przy tym, że samo zgłoszenie adresu do Google nie oznacza automatycznej indeksacji. Poprzez prezentowane narzędzi możemy przesłać dowolny URL do wyszukiwarki. Jednak przed dodaniem go do indeksu, Google najpierw sprawdzi, czy chce daną stronę wyświetlać w wynikach wyszukiwania.

Opisana możliwość działa obecnie jedynie przy ustawieniach wyszukiwarki na Stany Zjednoczone.

Potrzebujesz wsparcia SEO?

Napisz do nas
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211