Optymalizacja strony internetowej i optymalizacja profilu firmowego na Facebooku to nie jedyne wyzwania, jakie na polu pozycjonowania w wynikach wyszukiwania swojej marki, podjąć musi specjalista od marketingu internetowego w swojej firmie. Coraz większe znaczenie w kontekście wyszukiwania i prezentowania wyników wyszukiwania na stronie Google’a zyskuje wykorzystanie w tym celu dodatkowego, oczywiście odpowiednio zaprojektowanego, profilu Google+. O czym warto pamiętać?

1) Algorytm Google’a coraz częściej i coraz czulej reaguje na trendy i wydarzenia pochodzące z serwisów społecznościowych. Ogólną polityką marketingu internetowego powinno być więc ogólnie intensywne prezentowanie nowych i wartościowych treści na profilu Google+, ale także aktywne prowadzenie dyskusji z odbiorcami. Prezentowanie tych treści nie może być jednak przeprowadzane “na siłę” – Google bardzo nie lubi spamu i szybko odfiltruje “spamerską” firmę, która zasypuje sieć tysiącami bezwartościowych postów. Poza tym, mało przydatne i rozwlekłe konta Google+ są bardzo widoczne i użytkownicy (a także algorytmy wyszukiwarki…) zaczynają je omijać szerokim łukiem.

2) Komentowanie treści wartościowych użytkowników Google+. Tak jest – nie samym „postowaniem” człowiek/firma żyje. Okazuje się, że dyskusje pod własnymi postami rozpocząć można poprzez odnoszenie się do istniejących już dyskusji/postów. W ten sposób łatwo pozyskać interesujących (a więc wartościowych z punktu widzenia Google’a) czytelników.

3) Dbałość o technikalia. Tak jak w przypadku strony na Facebooku, tak i w przypadku Google+ warto zadbać o aspekty techniczne i świadczące o profesjonalizmie firmy. Warto więc umieścić na swoim profilu odpowiedni opis firmy, zawierający słowa kluczowe, a także nie wstrzymywać się przed publikacją zdjęć, filmów i innych materiałów, powiązanych z naszymi usługami czy produktami. Ważne okazać może się też przyciągające uwagę główne zdjęcie lub logo, a także linki, odnoszące się do właściwej strony firmowej, na której przeczytać można więcej informacji.

Oceń ten artykuł

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres e-mail, nr telefonu) przez administratora - Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 w celach marketingowych, do czasu odwołania niniejszej zgody przez wypełnienie formularza dostępnego w zakładce Polityka Prywatności. Przysługuje mi prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na otrzymywanie od administratora - Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 informacji handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 ze zm.), do czasu odwołania niniejszej zgody przez wypełnienie formularza dostępnego w zakładce Polityka Prywatności."

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 treści, dotyczących oferty tej spółki na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U z 2014 r. poz. 243 ze zm.)"