Dodaj wideo do swojej wizytówki w Google!

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

Google ogłosiło[1] wprowadzenie nowego ułatwienia w Google Moja Firma. Od teraz będzie możliwe dodawanie z poziomu wyszukiwarki nie tylko nowych wpisów, ale także i filmików! Jednak opcja ta jest dostępna jedynie dla użytkowników smartfonów z systemem Android. Czy ostatecznie ta możliwosć będzie dostępna również na desktop lub inne systemy? Póki co nie zapowiada się.

Czy warto dodawać filmik do Google Maps?

Możliwość zamieszczenia wideo przy wizytówce w mapach Google to kolejna z opcji, która pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. Nie od dziś wiadomo, że więcej emocji wzbudza w nas filmik niż statyczne zdjęcie bądź sam tekst. Warto zatem wykorzystać tę przewagę i zaprezentować w ruchu oferowane przez firmę produkty lub usługi. Ponadto poprzez filmik możesz pokazać o wiele więcej w bardzo przystępnej formie. A to zdecydowanie może przyciągnąć do Ciebie nowych klientów.

Jak dodać filmik do wizytówki w Google Maps?

Jak już pisałam wcześniej – przede wszystkim musisz mieć do dyspozycji telefon z Androidem oraz być zalogowanym na konto, pod którym zarządzasz Google Moja Firma. Połącz się zatem z siecią i wyszukaj w Google Maps swoją firmę. Przewiń w dół i kliknij w przycisk „Dodaj”. Możesz w tym momencie nakręcić jakiś filmik lub załadować już zapisane wideo. W pierwszym przypadku możesz nakręcić 10 sekundową migawkę, w drugim – dostępne dla internatów będzie pierwszych 30 sekund nagrania. Wbrew pozorom nie jest to tak mało. To tyle, ile trwa standardowa reklama!

Opisywana opcja jest wdrażana systematycznie i najprawdopodobniej nie wszyscy mogą z niej obecnie skorzystać. Jeśli tak jest w Twoim przypadku – odczekaj jakiś czas i spróbuj ponownie.

Potrzebujesz wsparcia w marketingu on-line?

Daj znać!
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211