ASO (App Store Optimization)

ASO (App Store Optimization) 

Czym dokładnie jest ASO? To nic innego jak proces optymalizacji pozycji aplikacji mobilnej w wynikach wyszukiwania sklepu. W rezultacie tych działań staje się ona bardziej widoczna dla potencjalnych klientów. Dlaczego to takie istotne? Badania pokazują, że aż 63% wszystkich aplikacji jest poznawane przez nas podczas wizyt w App Store’rze czy Sklepie Play. Dobra widoczność w ich wynikach wyszukiwania będzie więc bardzo ważnym czynnikiem warunkującym sukces danej aplikacji.

Aby wybić się na tle mocnej konkurencji, warto zadbać o kilka podstawowych kwestii. Strona profilowa powinna zachęcać użytkownika do pobrania aplikacji. Ważne jest, aby zapełnić ją angażującymi tekstami oraz atrakcyjnymi dla oka grafikami i video. Konieczne jest również, aby zawierała odpowiednie słowa kluczowe, dzięki którym internauci zwyczajnie łatwiej na nią trafią z poziomu wyszukiwarki App Store czy innego sklepu.

Czy ASO można wykonać samodzielnie?

Działania ASO (App Store Optimization) można prowadzić na własną rękę. Znacznie efektywniejsze okaże się jednak skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy zdobyli już doświadczenie w prowadzeniu kampanii promocyjnych w tym kanale dotarcia. Nasza agencja przygotowuje skuteczne treści o odpowiednim nasyceniu słowami kluczowymi, dba o atrakcyjność strony profilowej oraz wiele innych czynników wpływających na pozycję aplikacji. Dzięki naszym działaniom użytkownicy szybciej odnajdą Cię w wynikach wyszukiwania App Store i chętniej pobiorą Twoją aplikację.

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl


tak , wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]