Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki SEO i PPC?

Przeczytasz w około: 3 minuty

Wróć do Case Studies

cel: większy ruch na stronie

branża: turystyka

okres współpracy: 2 lata

działania: SEO + okresowe PPC

Ruch na stronie: analiza

Wysokie pozycje w Google nigdy nie są dla nas celem samym w sobie. Choć dobrze jest widzieć, jak strony naszych Klientów osiągają coraz lepsze wyniki w wyszukiwarce, zdajemy sobie sprawę, że to wszystko powinno mieć również odzwierciedlenie w innych kwestiach

ruch na stronie po 1 roku

Porównanie ilości sesji z roku przed współpracą (pomarańczowa linia) z pierwszym rokiem współpracy z Rocket Media (niebieska linia)

Jednym z postawionych przed nami wyzwań było zwiększenie ruchu na stronie firmy z branży turystycznej, a więc mocno konkurencyjnej. Współpracę zaczęliśmy w połowie grudnia 2014 i już po pierwszym roku obserwować można było zwiększoną liczbę sesji.

Dzięki działaniom SEO kilkukrotnie zwiększyła się liczba sesji oraz nowych użytkowników na stronie już w pierwszym roku współpracy z Rocket Media. Pozytywne zmiany obserwowaliśmy także jeśli chodzi o liczbę nowych użytkowników oraz średni czas trwania sesji. Zmniejszony został natomiast współczynnik odrzuceń, co pokazuje na dobre dobranie pozycjonowanych fraz oraz innych działań online.

tabela ruchu na stronie

Porównanie danych odnośnie wejść organicznych z Google z roku przed współpracą (pomarańczowa linia) z pierwszym rokiem współpracy z Rocket Media (niebieska linia)

Natomiast po dwóch latach współpracy osiągnęliśmy wzrost o ponad 1651% pod względem ilości sesji oraz o niemal 1882% więcej nowych użytkowników. Ponadto o 10% zwiększył się średni czas trwania sesji, a współczynnik odrzuceń zmalał o niemal 16%. Co ciekawe – zmiany są widoczne nawet w okresie, kiedy na stronie nie były prawidłowo podpięte kody Google Analytics (wyraźny „dołek” na poniższym wykresie). Widoczny jest też stały wzrost ilości sesji wraz z upływem czasu od podpisania współpracy.

ruch na stronie po 2 latach

Porównanie ilości sesji z roku przed współpracą (pomarańczowa linia) z drugim rokiem współpracy z Rocket Media (niebieska linia)

Dodatkowe korzyści

Co równie ważne – bezpłatne wyniki wyszukiwania wspomagały konwersję (czyli uzyskanie celu biznesowego) w ponad 35%. Oznacza to, że aż 35% osób najpierw znalazło stronę naszego Klienta w wyszukiwarce, a później (w ciągu 30 dni) na nią wróciły i zrealizowały cel. Takie osoby mogły zapisać sobie stronę w zakładkach, zapamiętać jej adres lub znaleźć informację na jej temat gdzie indziej. Jednak w 35% takich przypadków, pierwszy kontakt z ofertą naszego Klienta był dzięki wynikom wyszukiwania. Pozycjonowanie ma zatem realny wpływ nie tylko na liczbę osób przeglądających stronę, ale także na faktyczną sprzedaż.

Podsumowanie:

Większy ruch na stronie to jedno z potwierdzeń prawidłowo prowadzonych działań w wyszukiwarce. Na potrzeby tego opracowania zbadaliśmy jedynie wpływ wyników organicznych na ruch na stronie naszego Klienta. Podobnie efekty daje połączenie działań SEO z płatnymi kampaniami AdWords (PPC). Zwiększenie liczby sesji oraz nowych użytkowników, a także malejący współczynnik odrzuceń wskazują na prawidłowe dobranie pozycjonowanych słów kluczowych. Wszystkie te czynniki mają duży wpływ na większą sprzedaż poprzez stronę naszego Klienta. Warto zaznaczyć, że na uzyskanie powyższych wyników miała wpływ również stała optymalizacja serwisu oraz dobra współpraca z Klientem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat lub zbadać potencjał swojej strony? Napisz do nas!

Skontaktuj się z nami!

Case Study

Audyt UX czy audyt SEO – dlaczego warto zrobić obydwa?

Sprzedaż biletów, a może funkcja edukacyjna i informacyjna? Co powinno być nadrzędnym celem dla serwisów internetowych atrakcji turystycznych, teatrów, muzeów czy instytucji kultury?

Czytaj więcej

Kampania na medal! Jak zwiększyliśmy aż 5 – krotnie ROI w kampaniach sprzętu sportowego?

Dobrze przeprowadzona gra zespołowa – zrozumienie po stronie Klienta i Jego szybkie reagowanie na rekomendacje, a także zaangażowana praca całego zespołu i współpraca między działami SEO, PPC, Content&Strategy zaprocentowały wzrostem wyników.

Czytaj więcej

Wzrost przychodu o 70% z SEO i 92% z Google Ads

Wsparcie wielu kanałów promocji oraz płynne wykorzystanie budżetu, pozwoliły na osiągnięcie wyników praktycznie nieosiągalnych przy zastosowaniu tylko jednej formy promocji.

Czytaj więcej

Tak działa SEO! Wzrost sprzedaży o 450% i rozpoznawalność w całej Polsce

Na start mieli w kieszeni 10 tys. zł. Dziś wartość samego parku maszynowego nieznanej do niedawna wrocławskiej firmy przekracza już milion złotych. Media piszą o Ideashirt jako o „koszulkowym imperium”. Poznajcie historię naszego klienta.

Czytaj więcej

Korzyści z Google Ads dla małego e-commerce z branży turystycznej

Często spotykamy się z twierdzeniem, że kampanie Google Ads mogą przynieść zadowalające efekty jedynie przy wykorzystaniu dużego budżetu. Nasze doświadczenie wskazuje na zupełnie odmienne wnioski.

Czytaj więcej

Milion złotych przychodu w 3 miesiące. Jak to zrobiliśmy?

Czasem zupełnie nie słuchamy naszych klientów. Tak zdarzyło się, gdy pewien sklep narciarski zwrócił się do Rocket Media z prośbą o zwiększenie wyników sprzedaży w sezonie. Chciał, by zwrot z inwestycji w reklamę wyniósł 1000%. Zamiast tego, osiągnęliśmy 2500%. Cóż, zdarza się. Najlepszym.

Czytaj więcej
Inne Case Study
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Wagonowej 2d oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę