Co to jest Google Analytics 360 Suite? Jaka strategia stoi za sukcesem działań Buzzfeeda w social mediach? Dlaczego działania AdWords są doskonałym wstępem do skutecznego pozycjonowania? Te i wiele innych informacji znajdziesz w naszej dzisiejszej prasówce. Przyjemnej weekendowej lektury!

 

Google wprowadza do swojego repertuary kolejne narzędzie – Google Analytics 360 Suite. Ma on za zadanie umożliwić reklamodawcom dostęp do zintegrowanej bazy danych na temat ich klientów. Dzięki niej zyskają pełen ogląd na zachowania swojej grupy docelowej. Brzmi zachęcająco? W takim razie koniecznie przeczytajcie artykuł Kiss Metrics w całości poświęcony temu zagadnieniu!

 

Ciekawy poradnik dotyczący utrzymania zainteresowania użytkowników przechodzących do sklepu z poziomu wyszukiwarki. Autor porusza m.in. temat pop-upów, wersji mobilnych czy odpowiedniej nawigacji strony. Całość poparta ciekawymi case study znanych marek.

 

17 ways to boost your website’s credibility

Co to w zasadzie znaczy, że strona jest wiarygodna? Co wpływa na to, że użytkownicy wierzą w jej prawdziwość? Sarkemedia.com rozkłada ten problem na czynniki pierwsze i na podstawie swoich doświadczeń formułuje kilka cennych rad dla każdego właściciela strony.

 

Co stosować najpierw – działania SEM czy SEO? Autorka bloga Lexy’s SEO obstaje przy pierwszej opcji i ma w tym sporo racji. Sprawdź, dlaczego wybranie słów kluczowych poprzez AdWords poprawi wyniki Twoich działań pozycjonerskich.

 

Czy black hat SEO zawsze jest nieskuteczne? Najwyraźniej nie. Okazuje się, że czasem nielegalne techniki potrafią odnieść skutek. StoneTemple.com opisuje przypadki, w których działania pogwałcające wytyczne Google przynoszą korzyść. Czy jednak warto narażać się robotom najpopularniejszej wyszukiwarki świata? Oceńcie sami.

 

How to Master E-Commerce Content Marketing

Czy content marketing dla sektora e-commerce różni się czymś od zwykłego marketingu treści? Okazuje się, że tak. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak tworzyć wartościowy content, który zamieni czytelnika w klienta, koniecznie zapoznaj się z przewodnikiem Search Marketing Journal.

 

Kolejny ciekawy tekst pełen wskazówek dla zaklinaczy słów vel. copywriterów. Coppybloger doradza tym razem, jak utrzymać uwagę rozkojarzonego czytelnika oraz w jaki sposób tworzyć perfekcyjne call-to-action. Artykuł pomocny dla każdego, kto chciałby nieco popracować nad swoim warsztatem pisarskim.

 

Buzzfeed – jedni go kochają, inni nienawidzą. Niezależnie od tego, jakie masz zdanie na jego temat, musisz przyznać jedno – amerykański portal jest mistrzem social mediów. Przed stworzeniem własnej strategii działań w mediach społecznościowych, zdecydowanie warto zapoznać się z case study Buzzfeeda przygotowanym przez Moz.com.
Oceń ten artykuł

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres e-mail, nr telefonu) przez administratora - Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 w celach marketingowych, do czasu odwołania niniejszej zgody przez wypełnienie formularza dostępnego w zakładce Polityka Prywatności. Przysługuje mi prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na otrzymywanie od administratora - Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 informacji handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 ze zm.), do czasu odwołania niniejszej zgody przez wypełnienie formularza dostępnego w zakładce Polityka Prywatności."

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 treści, dotyczących oferty tej spółki na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U z 2014 r. poz. 243 ze zm.)"