Marketing Wirusowy – dobry sposób na pozyskanie klientów

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

Marketing wirusowy (viral marketing) to dosyć specyficzny sposób promowania własnej oferty w internecie, ponieważ jest zależny przede wszystkim od zaangażowania jego odbiorców. Polega na udostępnianiu reklam w postaci filmów, plików muzycznych lub gier, skupiając się na promocji konkretnej usługi czy też produktu.

W marketingu wirusowym najważniejsze jest stosowanie oryginalnych motywów, które zainteresują jak największą grupę potencjalnych odbiorców. Osoby te będą samodzielnie udostępniać otrzymane pliki reklamowe swoim znajomym – właśnie dlatego ten typ działań marketingowych nazywany jest „wirusowym”. Liczy się zdobycie popularności wśród użytkowników, tak więc im śmieszniejszy czy też bardziej szokujący, będzie udostępniany materiał, tym większa szansa na osiągnięcie zamierzonego sukcesu. Musimy wyróżnić się na tle konkurencji i niemal od razu zyskać uwagę odbiorców, dlatego właśnie tak istotne w viral marketingu jest niekonwencjonalne podejście. Warto zaznaczyć, iż najważniejsze jest dokładne określenie grupy docelowej naszej oferty, ponieważ to na podstawie ich zainteresowań oraz potrzeb będziemy tworzyć określoną reklamę.

Oto kilka narzędzi, za pośrednictwem których możemy się reklamować poprzez marketing wirusowy:

  • portale społecznościowe (udostępnianie wszelkich plików, głównie filmików video – najlepiej nie ujawniać od razu np. w opisie, iż jest to reklama, dzięki temu zainteresowanie będzie o wiele większe),
  • fora dyskusyjne (ten sposób promocji, umożliwia stały kontakt z użytkownikami, którzy oczywiście są potencjalnymi odbiorcami naszej oferty, możemy więc bezpośrednio polecić innym konkretne usługi, produkty),
  • poczta elektroniczna (rozsyłanie maili, w których dołączane będą pliki muzyczne, video, tekstowe),
  • gadżety reklamowe (tapety i wygaszacze ekranu, gry – oczywiście związane z firmą i jej działalnością),
  • opcja „poleć znajomym”, czyli umieszczenie tego typu komunikatu na naszej stronie, dzięki któremu dany użytkownik, w przypadku zainteresowania konkretnym wpisem lub całym portalem, może wysłać jej adres swoim znajomym.

Bez wątpienia największą korzyścią w przypadku stosowania marketingu wirusowego jest niski koszt, a także niezwykle szeroki dostęp do potencjalnych klientów. Oczywiście z drugiej strony nie można zapominać także o ryzyku związanym z zastosowaniem tej formy promocji – jak wspomniano wcześniej, sukces jest zależny od reakcji odbiorców, tak więc nigdy tak naprawdę nie możemy być pewni skuteczności podjętych działań.

Potrzebujesz wsparcia w e-marketingu?

Napisz do nas
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę