Przekierowanie 301 całej domeny

Przeczytasz w około: 1 minutę

Spis treści:

Temat przekierowań 301 jest stary jak cały Internet. Ale do napisania tej krótkiej porady skłoniły mnie ostatnie działania nad kilkoma wewnętrznymi serwisami. Otóż zdecydowałem się wdrożyć przekierowanie 301 jednej domeny jako całości na stronę główną drugiej.

Dużo nie myśląc, ustawiłem w Aftermarket przekierowanie bezpośrednie, wpisując stronę główną drugiej domeny. Po sprawdzeniu strony głównej przekierowanie oczywiście zadziałało.

Jednak po jakimś czasie, monitorując Narzędzia dla Webmasterów dla tej drugiej domeny, zauważyliśmy duży wzrost błędów 404. Po analizie podstron, jakie się tam pojawiły, zwątpiliśmy. Przecież w serwisie nigdy nie było takich podstron. Jednak wgłębiając się dalej w analizę, wywnioskowaliśmy wspólnie z zespołem, że spowodowały je podstrony pierwszej domeny – tej, która została przekierowana.

Wniosek jest taki, że Aftermarket robi przekierowanie 1:1, a nie całościowe. Jeżeli chcemy przekierować wszystkie podstrony jednej domeny na stronę główną innej, musimy użyć pliku .htaccess o następującej treści:

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ https://www.example.com [R=301,L]

A Aftermarket zostawiamy w spokoju, aby dalej kierowało na nasz hosting.

Potrzebujesz wsparcia w SEO?

Napisz do nas
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę