Optymalizacja bloga

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

Przy pozycjonowaniu bloga internetowego bierze się pod uwagę dwa aspekty: wartościową treść, a także optymalizację szablonu pod kątem wyszukiwarek internetowych. O ile pierwszy aspekt każdy internetowy publicysta musi traktować indywidualnie i we własnym zakresie dbać o szereg ciekawych tematów i tekstów, o tyle kwestia optymalizacji (szczególnie na blogach opartych o silnik WordPress) pozostaje wspólna dla praktycznie wszystkich blogerów.

Optymalizacja bloga polega na przystosowaniu nie tyle strony głównej, co na dostosowaniu konkretnych podstron pod wymagania wyszukiwarek internetowych. Wejścia z wyszukiwarek mogą stać się najbardziej wartościowe, jeśli tylko optymalizacja zostanie odpowiednio przeprowadzona.

Przy pozycjonowaniu bloga istotne okazuje się odpowiednie dopasowanie tagów <title> oraz <description> do treści, na nim prezentowanej. Oczywiście chodzi tutaj o słowa kluczowe – czy to charakterystyczne dla całego bloga, czy też dla konkretnych artykułów na nim umieszczonych. W znaczniku tytułu powinien zawsze znajdować się tytuł danego posta na blogu, a potem sama nazwa bloga (jeśli to możliwe). Meta-znacznik opisu (description), powinien zawierać słowa kluczowe, ale też powinien być “zoptymalizowany” pod kątem użytkownika. Musi być więc intrygujący, pomysłowy i nie powinien powielać schematów. To właśnie tag <description> zawiera opis, prezentowany przy linku bloga w wynikach wyszukiwania.

Przy publikacji kolejnych artykułów na blogu warto zwrócić uwagę na poprawne z punktu widzenia optymalizacji formatowanie. Największe znaczenie mają tutaj tagi <H1>, ale także kolejne – <H2>, <H3> itp. Główny nagłówek H1 powinien zawierać tytuł posta, a także powinien występować na każdej podstronie pojedynczo. W samej treści artykułu, w sposób dość luźny powinny być porozrzucane słowa kluczowe. Co istotne, algorytm wyszukiwarki zwraca uwagę bardziej na frazy pogrubione lub opatrzone dodatkowymi tagami, niż na słowa kluczowe zamieszczone zwyczajnie w tekście.

Przy pracy nad optymalizacją bloga warto zadbać także o zastosowanie dodatkowych narzędzi (Google Analytics, wtyczki WordPress), które pomogą nam zarówno w kwestiach praktycznych jak przystosowanie struktury bloga do potrzeb wyszukiwarki, jak i kwestiach informacyjnych (dane o wejściach użytkowników, wpisywanych frazach kluczowych itp.).

Też chcesz osiągać świetne wyniki?

Skontaktuj się z nami
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę