Fresh Site Bonus – prawda czy mit?

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

Mianem Fresh Site Bonus określono premię dla nowych stron, które przez pewien czas (od kilku dni do kilku tygodni) pojawiają się wysoko w wynikach wyszukiwania. Wiele osób uważa, że powodem takiego stanu rzeczy jest szansa zaistnienia dla nowych domen. Jeśli witryna zdobędzie popularność wśród użytkowników, może obronić swoją pozycję. W przeciwnym razie spadnie na dalsze miejsca.

Inni zjawisko Fresh Site Bonus tłumaczą stałym przyrostem linków i ich wysoką jakością. Jednak w takiej sytuacji starsze domeny, które dopiero rozpoczynają pozycjonowanie, powinny również zostać obdarzone taką premią. Być może za Fresh Site Bonus odpowiada algorytm, który przedstawia najbardziej aktualne informacje i strony w wyszukiwarce. Wszystkie  te przyczyny wydają się prawdopodobne, jednak nikt nie jest stuprocentowo pewien, co odpowiada za to zjawisko.

Argumentem przeciwko Fresh Site Bonus jest polityka firmy Google. Witryna, która nie zdobyła zaufania wyszukiwarki, nie ma szansy na zdobycie wysokiej pozycji. Otrzymywanie premii przez każdą nową stronę mogłoby skutkować pojawieniem się w top10 witryn zapleczowych lub spamerskich. Wątpliwie więc jest, by świeża witryna bez jakiekolwiek opinii otrzymywała premię za samą obecność w Internecie.

 

Źródła:

¹Fresh Site Bonus (FSB), Fakty i mity SEO, 7 września 2012

Każdy pozycjoner zdaje sobie sprawę, jak ciężko zapracować na wysoką pozycję w wyszukiwarce. Pewniejszym będzie poświecenie się pozycjonowaniu niż oczekiwanie na Fresh Site Bonus. Myśl o takiej premii z pewnością jest kusząca, jednak nie ma pewności, czy takie zjawisko rzeczywiście istnieje i co odpowiada za jego występowanie.

Potrzebujesz wsparcia w SEO?

Napisz do nas
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę