Audyt SEO

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

Coraz więcej agencji SEO, w tym oczywiście Rocket Media, proponuje jako jeden z początkowych etapów prac audyt SEO.

Czym tak naprawdę jest taki audyt i dlaczego agencje je tworzą? Postaram się na to pytanie odpowiedzieć na łamach tego krótkiego wpisu.

Założenie

Powodem, dla którego agencje przygotowują wskazówki optymalizacyjne dla swoich Klientów jest sam algorytm Google. W dzisiejszych czasach osiąganie wysokich pozycji poprzez pozycjonowanie jest znacząco utrudnione nawet bez podstawowej optymalizacji strony. Czasem jest nawet niemożliwe.

Treść audytu SEO

Co tak naprawdę powinien audyt SEO zawierać? Czym charakteryzuje się dobrze zoptymalizowana strona?

Na pierwszym miejscu już od jakiegoś czasu jest treść. Jak mówi przysłowie ze świata SEO: “Content is the King”. Nie chodzi tutaj o wstawianie automatycznie wygenerowanej treści z upchanymi słowami kluczowymi. Oczywiście pozycjonowane frazy są bardzo ważne, ale tekst musi być wartościowy merytorycznie dla użytkownika.

Strona internetowa powinna być przedstawiona za pomocą jasnej struktury. Jest to o tyle poprawne założenie, że  jako użytkownicy sami lubimy poruszać się po serwisach zrozumiałych zarówno tematycznie jak i strukturalnie. Chyba nikt nie lubi tracić swojego cennego czasu na szukanie informacji na skomplikowanym serwisie.

optymalizacja-stronCo rozumiemy pod pojęciem jasnej struktury? Diagram obok przedstawia przykład podziału stron w takim serwisie.

Kolejne aspekty, które są istotne i brane pod uwagę przez algorytm Google:

  • metadane stron
  • optymalizacja kodu HTML – podział treści na nagłówki i akapity
  • przyjazne adresy URL – czytelne dla użytkownika
  • poprawne linkowanie w systemie
  • błędy 404 powinny być jasno zasygnalizowane za pomocą odpowiedniej strony
  • na stronie powinny pojawiać się sygnały z mediów społecznościowych

Oczywiście audyt SEO dla strony internetowej przygotowywany jest indywidualnie. Powyższe aspekty są jednymi z wielu, które znajdują się w audytach SEO. Każda strona ma inną specyfikę, ale pewne schematy optymalizacyjne można zachować.

Podsumowanie

Jak widać audyty SEO nie są wymysłem agencji by uatrakcyjnić ofertę. Wskazówki optymalizacyjne są ważne przede wszystkim dla Klienta, który cieszy się szybciej osiąganymi efektami pozycjonowania.

Potrzebujesz audytu SEO?

Napisz do nas
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę