6 prawd o pozycjonowaniu, których nie zdradzi Ci Twoja agencja

Przeczytasz w około: 4 minuty

Spis treści:

Agencje SEO mogą być niezwykle pomocne w doprowadzeniu Twojego biznesu do rozpoznawalności w sieci i co za tym idzie, zdobycia nowych klientów. Nie znaczy to jednak, że warto wierzyć w każdą ich obietnicę. Przed złożeniem losu swojej firmy w czyjeś ręce, warto dowiedzieć się, jakie rezultaty są realne do osiągnięcia, a które są tylko ładnie wyglądającymi hasłami reklamowym.

Oto sekrety agencji SEO, o których nie wszyscy mówią wprost…

Nie zagwarantujemy Ci stałej pozycji w wyszukiwarce

W SEO chodzi o zwiększanie widoczności marki w internecie, jednak nie ma sposobu na zagwarantowanie stałej pozycji dla jakiegokolwiek słowa kluczowego. Jest zbyt wiele czynników, które mają na to wpływ, a do tego – konkurencja nie śpi, dlatego o raz osiągnięte pozycje ciągle trzeba dbać. Można uznać, że SEO to nigdy niekończący się proces, w którym sprawdza się ulubione hasło mówców motywacyjnych: jeśli nie poruszasz się naprzód, to znaczy, że się cofasz.

 

Nie będzie szybko

Jeśli masz dużo konkurencji pozycjonującej się na podobne frazy, potrzeba będzie sporo czasu, żeby przebić jej wyniki. Osiągnięcie upragnionego efektu może zająć nawet 6 miesięcy, dlatego decydowanie się na działania SEO tylko na miesiąc lub dwa… w zasadzie się nie opłaca. Cierpliwość i wytrwałość to cnoty, w które powinien uzbroić się każdy klient agencji (nie wspominając już o jej pracownikach).

 

Nie uzyskasz maksimum efektu za minimum wkładu

SEO w 2018 roku nie jest tanie. Być może 6, 7 lat temu udawało się doprowadzić strony na wysokie pozycje inwestując w tanie linki, artykuły preclowe czy płatnych obserwatorów. Te dni jednak bezpowrotnie minęły, a dzisiejsze SEO to cała strategia, w dużej mierze oparta na wartościowym contencie oraz godzinach audytów, optymalizacji i zwyczajnego trzymania ręki na pulsie. Dlatego wymaganie super efektów za niewielką kwotę nie jest w porządku. Ale jak najbardziej w porządku jest oczekiwanie, że agencja SEO przedstawi jasne rozliczenie, na co dokładnie zostały wydane Twoje pieniądze.

 

sekrety agencji seo

Jeszcze jeden sekret, który przed Tobą skrywamy: w pracy częściej niż w garniturach chodzimy w krótkich spodenkach…

Nie wiemy wszystkiego, ale staramy się robić co najlepsze

SEO to ogromna dziedzina wiedzy. Ktokolwiek twierdzi, że wie na jej temat wszystko, delikatnie mówiąc – mija się z prawdą. Tylko nieliczni znają składniki pełnego algorytmu Google (który wciąż się zmienia). Najlepsi eksperci bazują na wiedzy popartej własnymi eksperymentami, próbami i błędami, a ich metody nieco się od siebie różnią. Dodajmy do tego trudną do przewidzenia przyszłość wyszukiwarek. To wszystko sprawia, że w tej branży ciągle gonimy króliczka – nigdy nie wiemy wszystkiego, ale nie przestajemy się uczyć i rozwijać.

 

Niezwykle trudno stworzyć viral

Treści viralowe lub inaczej wirusowe to dziś gorący temat. Każdy chce takie tworzyć, wielu upatruje w nich trampoliny do sukcesu swojego biznesu (rym zamierzony). Choć można wskazać wspólne mianowniki wszystkich virali i choć napisano setki analiz, jak tworzyć takie treści, to jednak nic nie daje gwarancji, że zastosowanie tych wskazówek przyniesie wymarzony efekt. Internauci są nieprzewidywalni, a wyczucie chwili kluczowe, więc czasem nawet najlepszy content może pozostać niezauważony. Stworzenie virala w dużym stopniu zależy od zupełnie losowych czynników, chociaż wiele agencji daje do zrozumienia, że jest to dużo prostsze niż w rzeczywistości.

 

Samo SEO nie zapewni firmie sukcesu

Myślenie, że inwestycja w SEO wystarczy, by firma osiągnęła sukces, jest dosyć niebezpiecznym złudzeniem. Chcielibyśmy móc powiedzieć, że to prawda, jednak nie jesteśmy magikami. Restauracja, w której podaje się słabej jakości jedzenie, a obsługa klienta niedomaga, prędzej czy później splajtuje, nawet mimo pierwszych miejsc w wyszukiwarkach. Ta zasada dotyczy każdej branży. SEO pomaga, ale nie zastępuje wewnętrznych działań na rzecz rozwoju firmy i dbałości o relacje z klientem.

Szczerość sprawdza się nie tylko w osobistych relacjach. Aby stworzyć udany związek z agencją SEO, szukaj takiej, która od początku uczciwie przedstawia swoje możliwości i stawia na transparentność działań w trakcie współpracy.  Możesz też odezwać się do nas – nie obiecujemy, że będzie szybko i tanio, ale jeśli nam zaufasz – na pewno będzie warto.

Też chcesz osiągać świetne wyniki?

Skontaktuj się z nami
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę