Temat przekierowań 301 jest stary jak cały Internet. Ale do napisania tej krótkiej porady skłoniły mnie ostatnie działania nad kilkoma wewnętrznymi serwisami. Otóż zdecydowałem się wdrożyć przekierowanie 301 jednej domeny jako całości na stronę główną drugiej.

Dużo nie myśląc, ustawiłem w Aftermarket przekierowanie bezpośrednie, wpisując stronę główną drugiej domeny. Po sprawdzeniu strony głównej przekierowanie oczywiście zadziałało.

Jednak po jakimś czasie, monitorując Narzędzia dla Webmasterów dla tej drugiej domeny, zauważyliśmy duży wzrost błędów 404. Po analizie podstron, jakie się tam pojawiły, zwątpiliśmy. Przecież w serwisie nigdy nie było takich podstron. Jednak wgłębiając się dalej w analizę, wywnioskowaliśmy wspólnie z zespołem, że spowodowały je podstrony pierwszej domeny – tej, która została przekierowana.

Wniosek jest taki, że Aftermarket robi przekierowanie 1:1, a nie całościowe. Jeżeli chcemy przekierować wszystkie podstrony jednej domeny na stronę główną innej, musimy użyć pliku .htaccess o następującej treści:

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ https://www.example.com [R=301,L]

A Aftermarket zostawiamy w spokoju, aby dalej kierowało na nasz hosting.

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl


tak , wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]