Nie brakuje chyba użytkowników wyszukiwarki Google, którzy nie spotkaliby sie z charakterystycznymi zmianami loga swojej ulubionej, najczęściej pierwszej otwieranej w przeglądarce strony internetowej. Zmiana loga głównej strony Google to jeden z elementów nieszablonowej i luźnej polityki tej niewątpliwie innowacyjnej firmy o globalnym zasięgu. Wiele osób jednak kojarzy Google Doodles (bo tak nazywają się nietypowe loga na stronie głównej Google) z prostymi obrazkami odnoszącymi się do świąt, rocznic czy wyjątkowych dni w ciągu roku. W praktyce jednak projekty Google zaskakują nawet w tak niepozornej dziedzinie jak zmiana loga – Google Doodles to nierzadko ambitniejsze, interaktywne i zaskakujące mini-aplikacje, projektowane w duchu innowacji i dobrej zabawy. Przyjrzyjmy się tym najciekawszym, jakie powstały do tej pory!

Większość “Doodli” z początku pojawiała się na jeden dzień i znikała głęboko w archiwach Google, ale niektórym udawało się już na początku zyskać popularność na dłużej. Przykładem może być wiernie odwzorowana kopia Pac-Mana napisana w języku JavaScript i umieszczona bezpośrednio na stronie głównej Google’a z okazji 30-lecia stworzenia właśnie tej gry. Pac-Man w wersji Google’a to w pełni grywalna, klasyczna (jak na zabytkowych automatach arcade!) zabawa na długie minuty, a nawet godziny. Nawet dzisiaj. Wystarczy odwiedzić stronę www.google.com/pacman, by oddać się poniekąd archiwalnej, ale wciąż świetnej rozrywce.

Pac-Man to nie koniec mini gier napisanych przez Google i zamieszczonych na stronie głównej wyszukiwarki. Kolejnym ciekawym projektem jest grywalny Doodle z okazji 60-tej rocznicy pierwszej publikacji polskiego pisarza science-fiction, Stanisława Lema (https://www.google.com/logos/lem/). Gra stanowi rodzaj przygodowej łamigłówki, stanowiącej hołd oddany twórczości pisarza i jest wzorowana głównie na fantastycznym świecie, wykreowanym przez Lema w książce Cyberiada. Co ciekawe, przy projektowaniu gry konsultowano się z córką ilustratora książek Stanisława Lema – Łucją Mróz-Raynoch.

Aby zobaczyć więcej interaktywnych Google Doodles, warto odwiedzić stronę www.google.com/doodles/search?query=Interactive.

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl


tak , wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]