Weekendowy przegląd prasy 10/2016

Przeczytasz w około: 3 minuty

Spis treści:

Wracamy z cotygodniowym przeglądem prasy branżowej. Jesteście ciekawi, co nowego w świecie marketingu internetowego przynosi sam środek gorącego sierpnia? W takim razie koniecznie zapoznajcie się z naszym krótkim podsumowaniem. Zapraszamy!

SEO/SEM

Google Keyword Unplanner – Clickstream Data to the Rescue

Ostatnie zmiany w Google Keyword Plannerze sporo namieszały w świecie SEO i SEM. Grupowanie słów kluczowych i ograniczanie dostępu do danych dla użytkowników bez aktywnych kampanii nie jednemu dały się we znaki. Eksperci Moz.com doradzają jednak, jak przeszkody stwarzane przez narzędzie Google.

 

An SEO’s Advice: the importance of fixing outbound links

Ciekawy artykuł o tym, jak zadbać o właściwy profil linków wychodzących. Pomocna lektura nie tylko dla SEO-wców, ale tak naprawdę każdego właściciela strony internetowej czy blogera.

 

How to Become a Marketer Who’s Obsessed with Metrics

Mierzenie skuteczności działań marketingowych może okazać się trudne lub praktycznie niemożliwe, jeśli skupimy się na niewłaściwych danych. QuickSprout doradza, które statystyki dotyczące naszych kampanii warto brać pod uwagę, a które ignorować, aby zyski rosły, a klientów przybywało.

CONTENT MARKETING

80 Ideas to Improve Your Content Marketing

Artykuł w typie 80 w 1, czyli coś, w czym Content Marketing Institute specjalizuje się już od dawna. Jeżeli szukacie inspiracji do tworzenia jeszcze lepszego contentu, koniecznie zapoznajcie się przynajmniej z częścią wskazówek ekspertów CMI.

 

How to Boost Your Content’s IQ [Infographic]

Czy treści mają swój iloraz inteligencji? Okazuje się, że tak – przynajmniej według ustaleń MarketingProfs. Infografika przygotowana przez Widen pokazuje z kolei, jak podnieść jego IQ i sprawić, by stał się zdatny do ponownego użycia, adaptowalny, ciekawszy i łatwiejszy do odnalezienia.

SOCIAL MEDIA

The Must-Have Social Media Tool Every Content Marketer Needs

CopyBlogger przekonuje, że najważniejsze narzędzie social media to… nasza własna strona internetowa. Ile w tym racji, oceńcie sami, czytając ten artykuł.

 

Up to 10 Photos, Videos Can Now Be Included in Facebook Carousel Ads

Facebook zwiększył ilość zdjęć, które można dodać do reklamy w formie karuzeli. Od teraz za jednym razem umieścimy ich aż 10. Cieszycie się?

LUDZIE I ROBOTY

Five pioneering examples of how brands are using chatbots

ChatBoty to chwilowa moda a może narzędzie przyszłości, które już niebawem pozbawi pracy wszystkie działy obsługi klienta? Tego jeszcze nie wiadomo. Jedno jest jednak pewne – wiele ważnych marek już korzysta z możliwości tej technologii – wśród nich między innymi Sephora, Pizza Hut i Uber.

 

Another Human Job Bites The Dust: Robot Apple-Picker Suctions The Fruit Off Trees

Zastanawiacie się, w czym sztuczna inteligencja jest już w stanie wyręczyć człowieka? Od niedawna także w zrywaniu jabłek. Strach pomyśleć, kogo roboty pozbawią pracy za 5 czy 10 lat!

ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211