Weekendowy przegląd prasy (7/2016)

Przeczytasz w około: 3 minuty

Spis treści:

Gotowi na najnowszą porcję newsów ze świata e-marketingu? W takim razie zapraszamy do lektury! Z dzisiejszej prasówki dowiecie się między innymi, co zrobić, aby znaleźć się w Google Knowledge Graph i jak nie pozycjonować się w wynikach lokalnych.

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się…. w internecie

Ciekawy tekst Google o tym, jak internet zmienił nasze podejście do podróżowania. Znajdziecie w nim informacje między innymi o tym, które kierunki wycieczek są przez nas najczęściej wyszukiwane oraz jaki odsetek turystów posługuje się internetem do znajdowania ciekawych miejsc, lokali i usług podczas pobytu w innym mieście czy kraju.

 

A 16-Item Checklist to SEO-Optimize Your Videos

Przydatna checklista 16 rzeczy, które warto zoptymalizować przed publikacją filmiku video. Wśród nich m.in. tagi, thumbnaile i snippety. Jeśli te nazwy nic wam nie mówią, zdecydowanie warto przeczytać ten tekst i nadrobić kilka zaległości.

Jak maksymalnie wykorzystać dwa rodzaje zasięgów – organiczny i płatny? Ash Read z Buffer Social ma na to kilka pomysłów, zależnych od tego, na którym etapie rozwoju w mediach społecznościowych znajduje się wasza marka.

 

4 Ways Google’s Keyword Planner Might Be Tricking You

Google Keyword Planner to narzędzie, z którego w codziennej pracy korzystają zarówno pozycjoner, SEM-owiec, jak i copywriter. Okazuje się jednak, że nie jest ono pozbawione wad. QuickSprout pokazuje, w jaki sposób planer słów kluczowych potrafi nas “oszukiwać”.

 

Does Organic CTR Impact SEO Rankings? [New Data]

Czy organiczne CTR-y mają wpływ na pozycję naszych stron w wynikach wyszukiwania? Prawdopodobnie tak, a nawet jeśli nie – to wkrótce zaczną. Jak zadbać więc o to, aby zdobywać jak najwięcej wejść z tzw. organica? Moz.com zna na to kilka sposobów.

 

How to Increase Your Content Visibility in Google Knowledge Graph

Google Knowledge Graph to jedno z nowszych narzędzi Google. Ma on za zadanie prezentować wiedzę w ciekawy i łatwy w odbiorze sposób. Jak jednak sprawić, aby informacje o naszej marce wyświetlały się w wynikach wyszukiwania między innymi poprzez Knowledge Graph? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule MarketingProfs.

 

An Introduction to the 4 Essential Types of Content Every Marketing Strategy Needs

Jakie cztery rodzaje contentu Coppyblogger uważa za najważniejsze? Podpowiedź: nazwa każdego z nich w języku angielskim zaczyna się na literę “A”. Jeśli nie chcecie zgadywać, polecamy po prostu przeczytać artykuł na ich stronie.

 

The 9 Most Common Local SEO Myths, Dispelled

Moz.com porusza kilka ważnych spraw dotyczących pozycjonowania lokalnego. Obala popularne mity związane z obecnością w mapach Google czy dodawaniem postów w G+. To lektura przydatna zarówno dla specjalistów, jak i osób, które pozycjonowaniem swojej firmy zajmują się na własną rękę.
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę