To już naprawdę koniec Google Plus

Przeczytasz w około: 1 minutę

Spis treści:

Google ogłosiło wczoraj, że zamyka swój serwis społecznościowy – Google Plus. Ma to nastąpić w ciągu następnych 10 miesięcy. Oznacza to, że użytkownicy, którzy do tej pory byli najbardziej aktywni na tej platformie, muszą znaleźć nowe miejsce dla swojej społeczności do końca sierpnia 2019.
Jako powód zmiany Google wskazuję kombinację niskiego ruchu w serwisie i problemy z bezpieczeństwem.

Niska popularność platformy Google Plus

Google Plus nigdy nie cieszyło się dużym zaangażowaniem użytkowników: 90% sesji w tym serwisie trwało nie więcej niż 5 sekund. Niedawno odkryto też błąd, który mógł spowodować wyciek osobistych danych nawet 500 000 użytkowników. Biorąc pod uwagę te czynniki, Google zdecydowało, że utrzymanie serwisu kosztuje zbyt wiele wysiłku.

Co zamiast Google Plus?

Niewątpliwymi zaletami Google Plus była możliwość założenia konta o dowolnej nazwie (w kontrze do polityki prawdziwych nazwisk na Facebooku) i łatwość użytkowania. Gdzie osoby, które cenią sobie anonimowość mogą znaleźć alternatywę? Wszystko wskazuje na to, że wkrótce wzrost zainteresowania odnotuje Pinterest i Instagram, a niektórzy być może przystosują się do wymagań Facebooka.
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę