To już naprawdę koniec Google Plus

Przeczytasz w około: 1 minutę

Spis treści:

Google ogłosiło wczoraj, że zamyka swój serwis społecznościowy – Google Plus. Ma to nastąpić w ciągu następnych 10 miesięcy. Oznacza to, że użytkownicy, którzy do tej pory byli najbardziej aktywni na tej platformie, muszą znaleźć nowe miejsce dla swojej społeczności do końca sierpnia 2019.
Jako powód zmiany Google wskazuję kombinację niskiego ruchu w serwisie i problemy z bezpieczeństwem.

Niska popularność platformy Google Plus

Google Plus nigdy nie cieszyło się dużym zaangażowaniem użytkowników: 90% sesji w tym serwisie trwało nie więcej niż 5 sekund. Niedawno odkryto też błąd, który mógł spowodować wyciek osobistych danych nawet 500 000 użytkowników. Biorąc pod uwagę te czynniki, Google zdecydowało, że utrzymanie serwisu kosztuje zbyt wiele wysiłku.

Co zamiast Google Plus?

Niewątpliwymi zaletami Google Plus była możliwość założenia konta o dowolnej nazwie (w kontrze do polityki prawdziwych nazwisk na Facebooku) i łatwość użytkowania. Gdzie osoby, które cenią sobie anonimowość mogą znaleźć alternatywę? Wszystko wskazuje na to, że wkrótce wzrost zainteresowania odnotuje Pinterest i Instagram, a niektórzy być może przystosują się do wymagań Facebooka.
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211