Szybkie wpisy w Google Moja Firma

Przeczytasz w około: 3 minuty

Spis treści:

Google dodało możliwość publikowania wpisów przy wizytówce firmy (dostępne poprzez Google Moja Firma). To kolejna nowość udostępniona przez Google, która wspiera lokalny biznes (zobacz: Darmowy Kreator stron od Google). Tym razem skorzystają zapewne nie tylko małe przedsiębiorstwa, ale także i te większe. Teraz każdy właściciel firmy może dodawać aktualności  na temat dostępnej ofert, promocji itp. Wpisy te widoczne są już kilka minut po opublikowaniu, zarówno z poziomu wyników wyszukiwania, jak i map.

Więcej informacji o Twojej stronie w wynikach Google

posty w moja firma

Bez względu na to, czy masz stronę firmową, czy też nie – możesz regularnie publikować w sieci aktualne informacje o swojej firmie. Mogą to być wpisy o oferowanych produktach lub usługach, ale również o nadchodzących wydarzeniach. Do swoich postów masz możliwość dodania przycisku Call To Action (CTA), który zachęci użytkowników do podjęcia działania w odpowiedzi na opublikowaną informację. Usługa jest bezpłatna i dostępna poprzez narzędzie Google Moja Firma.

Przyciski CTA dostępne we wpisie przy wizytówce Google:

  1. zarezerwuj,
  2. rejestracja,
  3. kup,
  4. zapisz ofertę.

dodawanie wpisu w Google Moja Firma

Jak dodać wpis w Google Moja Firma?

Jeśli jeszcze nie masz konta na Google Moja Firma – dodaj je klikając w ten link. Jeśli jednak już wcześniej to zrobiłeś – zaloguj się. Jeśli masz więcej niż jedną lokalizację – kliknij w przycisk Zarządzanie Lokalizacją i przejdź do Panelu. Kliknij w napis Utwórz Wpis albo wybierz z bocznego menu pozycję Wpisy. Pojawi się możliwość utworzenia nowego postu. Możesz dodać tytuł, tekst, zdjęcia, nazwę i czas trwania wydarzenia oraz przycisku CTA.

dodawanie wpisu

Gdy dodasz już wszystkie informacje – kliknij Podgląd. Jeśli wszystko wygląda tak, jak miało – kliknij Opublikuj, które znajduje się w prawym górnym rogu.

Wpisy można dodawać także za pomocą aplikacji Google Moja Firma na urządzeniu przenośnym. Po uruchomieniu jej wystarczy na dole kliknąć w plusa i wybrać ikonę wpisów. Pozostałe kroki są podobne do opisanych powyżej.

Czy warto dodawać wpisy do Google Moja Firma?

Jeśli prowadzisz biznes, pewnie wiesz, ile czasu i pracy potrzeba, aby Twoja strona zaczęła pojawiać się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Wpisy dodane w panelu Google Moja Firma mogą to osiągnąć w zaledwie kilka minut po ich opublikowaniu! Oczywiście pod warunkiem, że Twoja wizytówka już się tam pojawia. Jest to możliwość, obok której po prostu nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza jeśli prowadzisz mały biznes i nie możesz sobie pozwolić na szeroko zakrojoną akcję promocyjną.

Do publikowania wpisów, nich zachęci Cię również te statystyki:

  • aż 82% osób[1], które poszukują informacji na temat lokalnych firm – robi to wykorzystując wyszukiwarkę Google,
  • ponad 70% osób[2] porównuje oferty różnych firm przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wpisy w Google Moja Firma pozwolą Ci szybko dotrzeć do osób z Twojej okolicy zainteresowanych usługą podobną do tej, którą świadczysz. Szybko, łatwo i całkowicie bezpłatnie możesz poinformować o nadchodzących wydarzeniach, promocjach i aktualnej ofercie. Dzięki temu możesz wyróżnić się na tle innych firm i zachęcić internautów do tego, by wybrali właśnie Ciebie. Informacja będzie dostępna zarówno z poziomy wyszukiwarki, jak i Map. Jest to najszybszy sposób na poinformowanie innych o newsach z Twojej firmy. Czego chcieć więcej?

[1] www.consumerbarometer.com/en/graph-builder/

[2] www.consumerbarometer.com/en/

Potrzebujesz pomocy z Google Moja Firma?

Napisz do nas
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę