SEO News Sierpień 2020: błąd wyszukiwarki Google, szczegóły licencji obrazów w Google Grafika, informacje o ograniczeniach dla lotów i hoteli w Google Travel

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

W sierpniu 2020 największa od lat aktualizacja algorytmu Google? Na szczęście nie! Google poinformował o problemach z systemem indeksacji. Poza tym warto zwrócić uwagę na szczegóły licencyjne obrazów w Google Grafika oraz informacje o ograniczeniach dla lotów i hoteli w Google Travel. Zachęcamy do przeczytania SEO Newsów z sierpnia 2020 r.:

1. Informacje licencyjne obrazów w Google Grafika – aktualizacja

W poprzednim miesiącu informowaliśmy już o licencjach w Google Grafika, która była przedstawiona w wersji beta. Google wprowadziło tę nową funkcję, która ma na celu podkreślanie informacji o licencjach obrazków, a także uświadamiać użytkownika jak ich odpowiedzialnie używać.

Jak to wygląda?

Pod każdą grafiką znajduje się adres strony zawierający szczegóły licencji i/lub warunki jej właściciela. Jeśli grafika jest dostępna, wówczas Google udostępnia także link prowadzący do strony właściciela, z której można pobrać obraz.

Korzyści z licencji

Jedną z wielu korzyści jest to, że dzięki właściwym metadanym obrazków, użytkownik łatwiej może znaleźć grafikę w wyszukiwarce i dokonać jej zakupu.

Więcej informacji: https://webmasters.googleblog.com/2020/08/make-licensing-information-for-your.html

 

2. Błąd wyszukiwarki spowodowany problemami z indeksacją

11 sierpnia można było zauważyć w narzędziach monitorujących duże wahania na pozycjach. Spekulowano o aktualizacjach algorytmu Google. Na szczęście okazało się to być błędem wyszukiwarki, z którym Google szybko się uporało i poinformowało, że było to spowodowane problemami z systemami indeksowania. Następnego dnia pozycje wróciły „na swoje” miejsce.

Źródło: https://searchengineland.com/google-search-bug-caused-by-issue-with-its-indexing-systems-338988

3. Wyszukiwanie lotów i hoteli w Google w czasach COVID-19

Google zaktualizowało swój portal turystyczny – https://www.google.com/travel/, na którym informuje o ograniczeniach w danym miejscu, ale również o dostępności lotów i hoteli.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwę miasta czy kraju Google pokazuje informacje dotyczące hotelu czy lotu. Dowiedzieć się można o lotach w wybranym terminie oraz o dostępności hoteli w danym miejscu.

Więcej informacji: https://www.searchenginejournal.com/google-travel-portal-covid-19/377480/

4. Zmiany w wynikach organicznych

W sierpniu można było zauważyć bardzo duże wahania głównie w dniach 11 i 12 sierpnia (błąd systemu indeksowania Google). Poniżej zmiany dla wersji dekstop:

Dla urządzeń mobilnych wyniki wyszukiwania prezentowały się podobnie jak na desktop:

ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211