SEO News LUTY 2021: wskaźnik Page Experience Signals i aktualizacje Google Workspace

Przeczytasz w około: 3 minuty
SEO News - luty 2021

Spis treści:

W lutym Google przekazał dodatkowe informacje na temat Page Experience Signals, czyli szeregu nowych wskaźników branych pod uwagę przy ocenie stron. Ubiegły miesiąc stał również pod znakiem aktualizacji Google Workspace. Sprawdźcie SEO Newsy z lutego 2021 roku!

1. Wielkie zapowiedzi Google w 2021 roku

Google zapowiedział duże zmiany w algorytmie źródłowym, które mają się wydarzyć w połowie roku. Aktualizacja ma mieć duży wpływ na widoczność witryn w wynikach organicznych, a dotyczyć będzie głównie optymalizacji wersji mobilnych stron pod kątem wskaźnika PES, czyli Page Experience Signals.

Wskaźnik PES (Page Experience Signals)

Wskaźnik PES określa użyteczność i jakość strony dla użytkownika, a składa się na niego kilka zmiennych:

  • responsywność strony na urządzeniach mobilnych,
  • aktualny certyfikat SSL na stronie,
  • prędkość ładowania strony,
  • brak pop-up’ów i wyskakujących reklam zajmujących dużą powierzchnię ekranu,
  • bezpieczeństwo witryny od wirusów i niebezpiecznego oprogramowania,
  • czynniki wpływające na autorytet domeny “w oczach Google”, takie jak wiek czy historia domeny.

Dostosowanie się do wskazanych przez Google wytycznych będzie kluczowe dla dobrej widoczności witryny w wynikach organicznych. Więcej szczegółów odnośnie do zapowiadanej aktualizacji algorytmu możemy spodziewać się w maju.

2. Aktualizacje Google Workspace

W lutym zostały ogłoszone kolejne aktualizacje dla aplikacji Google Workplace. Mają na celu poprawę wygody korzystania, a także są związane z bezpieczeństwem komunikacji na odległość.

Testowanie urządzeń audio

W aplikacji Google Meets została dodana opcja sprawdzenia podłączenia i poprawności działania urządzeń audio jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, aby komunikacja przebiegała sprawnie i bez opóźnień. To rozwiązanie wyklucza szanse na dołączenie do spotkania z wyłączonym mikrofonem lub kamerką.

testowanie mikrofonu i kamery - Google Meets

Kończenie spotkania przez prowadzącego

Od lutego pojawiła się nowa możliwość dla osób prowadzących spotkanie w Google Meets. Od teraz, gospodarze wideokonferencji Google Meet w domenach Google Workspace for Education Fundamentals i Education Plus, będą mogli zakończyć spotkanie dla wszystkich jego uczestników. Ułatwi to prowadzenie spotkań dla większej liczby użytkowników. Warto zaznaczyć, że funkcja jest opcjonalna i w dalszym ciągu będzie można jako organizator opuścić spotkanie, jednocześnie nie kończąc go dla pozostałych uczestników.

Wyciszanie wszystkich uczestników spotkania

Kolejną bardzo użyteczną, nowo dodaną funkcją Google Meet jest możliwość wyciszenia przez prowadzącego pozostałych uczestników spotkania. Usprawni to prowadzenie zebrań większych zespołów w dużych firmach, a także zajęć klas podczas zdalnego nauczania.

Nowe funkcje dot. nieobecności / godzin pracy w Kalendarzu Google

W związku z faktem, że duża część firm w dalszym ciągu pracuje zdalnie, pracownicy muszą elastycznie podchodzić do pracy i rozkładać obowiązki w ciągu całego dnia. Google dodał do kalendarza m.in.:

Podział godzin pracy na segmenty

godziny pracy - kalendarz Google

Cykliczne statusy „Out of Office”

out of office - kalendarz Google

3. Zmiany w wynikach organicznych

Luty był spokojnym miesiącem, jeśli chodzi o zmiany w wynikach organicznych Google. Narzędzie Algoroo nie wykryło większych różnic na pozycjach w lutym zarówno dla urządzeń stacjonarnych, jak i dla urządzeń mobilnych. Gigant z Mountain View nie informował też o wprowadzeniu zmian w algorytmie źródłowym w ciągu tego miesiąca.

Zmiany na urządzeniach stacjonarnych – luty 2021:

zmiany na urządzeniach stacjonarnych - luty 2021

 

Zmiany na urządzeniach mobilnych – luty 2021:

zmiany na urządzeniach mobilnych - luty 2021

ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę