SEO News LIPIEC 2020: mobile-first indexing przełożony na 2021, atak hakerski na Twittera i licencja na obraz w Google Grafika

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

W lipcu Google poinformował o przeniesieniu mobile-first indexing na marzec 2021, a także dodał informację o licencji dla obrazów w Google Grafika. Z kolei Twitter borykał się z atakiem hakerów. Zachęcamy do przeczytania SEO Newsów z lipca 2020 r.:

1. Atak na Twittera i chwilowe usunięcie karuzeli tweetów z Google

W środę 15 lipca operator serwisu mikroblogowego Twitter poinformował o naruszeniu integralności wewnętrznych narzędzi informatycznych portalu. Skutkiem ataku było przejęcie kontroli nad kontami w sieci Twitter należących m.in. do Baracka Obamy, Joe Bidena, Billa Gatesa, Elona Muska, Jeffa Bezosa oraz Warrena Buffeta. Na przejętych profilach włamywacze publikowali następnie tweety zachęcające do wykonywania przelewów w kryptowalucie, z obietnicą zwrotu ze znaczną nawiązką. Poniżej przykład:

atak na konto twitterowe Elona Muska

Konsekwencją ataku było również usunięcie karuzeli tweetów z Google dzień po ataku, czyli 16 lipca. Na szczęście po rozwiązaniu problemów z kontami Twittera, Google zniósł blokadę i karuzela wpisów z Twittera mogła się wyświetlać od 20 lipca ponownie.

 

2. Mobile-first indexing w 2021. Google przekłada datę jego wprowadzenia

W związku z COVID-19 Google przekłada datę wprowadzenia mobile-first indexing z września 2020 roku na marzec 2021 roku. Dzięki temu deweloperzy mają nieco więcej czasu na dostosowanie swoich stron do urządzeń mobilnych, zgodnie z wytycznymi znajdującymi się w poniższym artykule: https://webmasters.googleblog.com/2020/07/prepare-for-mobile-first-indexing-with.html

 

3. Licencja na obraz w Grafice Google (wersja beta)

Gdy określisz informacje o licencji na grafiki w swojej witrynie, ich miniatury mogą być wyświetlane w Grafice Google z plakietką “Na licencji”. Uświadamia ona użytkowników, że dla tego obrazu są dostępne informacje o licencji.

licencja dla obrazów w Google Grafika

Jak dodać informację o licencji?

Zgodnie z artykułem dostępnym w serwisie SearchEngineLand.com można ją dodać poprzez:

 

4. Zmiany w wynikach organicznych

W lipcu nie było większych wahań w wynikach wyszukiwania dla urządzeń stacjonarnych:

SERP changes desktop lipiec 2020

Dla urządzeń mobilnych również nie było większych zmian w wynikach wyszukiwania:

SERP changes mobile lipiec 2020

ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211