W grudniu miała miejsce kolejna istotna aktualizacja algorytmu Google – December 2020 Core Update. Do panelu Search Console powróciła natomiast funkcjonalność dotycząca przesyłania stron do indeksacji. Sprawdźcie ostatnie SEO Newsy z 2020 roku:

1. Aktualizacja algorytmu Google – December 2020 Core Update

3 grudnia Google uruchomił dużą aktualizację algorytmu – December 2020 Core Update, a o jej zakończeniu poinformowano 16 grudnia. Była to aktualizacja globalna. Poprzednia miała miejsce w maju 2020.

December 2020 Core Update info

Według specjalistów aktualizacja Google była odczuwalna dla różnych serwisów, także dla branż, które rzadko doświadczają zmian. Google w swoim poście kolejny raz podał wskazówki, z którymi warto się zapoznać. Przypomina w nich o znaczeniu treści na stronie oraz ich jakości, co weryfikuje bardzo dokładnie, chociażby zwracając uwagę na błędy ortograficzne i stylistyczne.

Przygotowując treści należy pamiętać o zasadzie E-A-T (pol. Ekspertyza, Autorytet oraz Wiarygodność), która jest szczególnie ważna dla stron z kategorii YMYL (Your Money, Your Life), czyli witryn o tematyce medycznej, prawnej lub finansowej.

Źródło i więcej informacji: https://www.searchenginejournal.com/december-2020-core-update/391254/

 

2. Powrót opcji indeksacji stron w Google Search Console

22 grudnia, po nieco ponad 2 miesiącach przerwy, Google ogłosił powrót opcji indeksacji adresów URL poprzez panel Google Search Console:

Powrót opcji indeksacji w Google Search Console

Funkcja indeksacji jest niezwykle przydatna w zgłaszaniu ważnych adresów URL. Google zwraca jednak uwagę, aby większą liczbę adresów URL przesyłać za pomocą mapy strony, zamiast „prosić o zaindeksowanie” poprzez GSC.

Źródło i więcej informacji: https://searchengineland.com/google-search-console-brings-back-request-indexing-tool-344980

 

3. Zmiany w wynikach organicznych

Różnice w wynikach wyszukiwania google.com na urządzeniach stacjonarnych były najmocniej odczuwalne 5 grudnia (December 2020 Core Update). Nieco mniejsze wahania wystąpiły 10, 11 oraz 19 grudnia, które również mogły być wynikiem grudniowej aktualizacji.

Algoroo: zmiany w SERP (desktop) - grudzień 2020

W przypadku wyników na urządzeniach mobilnych, w początkowych dniach aktualizacji algorytmu wahania były bardziej odczuwalne niż na urządzeniach stacjonarnych:

Algoroo: zmiany w SERP (mobile) - grudzień 2020


 

Summary
SEO News GRUDZIEŃ 2020
Article Name
SEO News GRUDZIEŃ 2020
Description
W grudniu miała miejsce kolejna aktualizacja algorytmu Google - December 2020 Core Update. Do Search Console powróciła funkcjonalność przesyłania stron do indeksacji.
Author
Publisher Name
Rocket Media
Publisher Logo

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl


tak , wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]

tak , wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [ czytaj więcej ]