SEO News GRUDZIEŃ 2020: December 2020 Core Update i powrót opcji indeksowania stron w Search Console

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

W grudniu miała miejsce kolejna istotna aktualizacja algorytmu Google – December 2020 Core Update. Do panelu Search Console powróciła natomiast funkcjonalność dotycząca przesyłania stron do indeksacji. Sprawdźcie ostatnie SEO Newsy z 2020 roku:

1. Aktualizacja algorytmu Google – December 2020 Core Update

3 grudnia Google uruchomił dużą aktualizację algorytmu – December 2020 Core Update, a o jej zakończeniu poinformowano 16 grudnia. Była to aktualizacja globalna. Poprzednia miała miejsce w maju 2020.

December 2020 Core Update info

Według specjalistów aktualizacja Google była odczuwalna dla różnych serwisów, także dla branż, które rzadko doświadczają zmian. Google w swoim poście kolejny raz podał wskazówki, z którymi warto się zapoznać. Przypomina w nich o znaczeniu treści na stronie oraz ich jakości, co weryfikuje bardzo dokładnie, chociażby zwracając uwagę na błędy ortograficzne i stylistyczne.

Przygotowując treści należy pamiętać o zasadzie E-A-T (pol. Ekspertyza, Autorytet oraz Wiarygodność), która jest szczególnie ważna dla stron z kategorii YMYL (Your Money, Your Life), czyli witryn o tematyce medycznej, prawnej lub finansowej.

Źródło i więcej informacji: https://www.searchenginejournal.com/december-2020-core-update/391254/

 

2. Powrót opcji indeksacji stron w Google Search Console

22 grudnia, po nieco ponad 2 miesiącach przerwy, Google ogłosił powrót opcji indeksacji adresów URL poprzez panel Google Search Console:

Powrót opcji indeksacji w Google Search Console

Funkcja indeksacji jest niezwykle przydatna w zgłaszaniu ważnych adresów URL. Google zwraca jednak uwagę, aby większą liczbę adresów URL przesyłać za pomocą mapy strony, zamiast „prosić o zaindeksowanie” poprzez GSC.

Źródło i więcej informacji: https://searchengineland.com/google-search-console-brings-back-request-indexing-tool-344980

 

3. Zmiany w wynikach organicznych

Różnice w wynikach wyszukiwania google.com na urządzeniach stacjonarnych były najmocniej odczuwalne 5 grudnia (December 2020 Core Update). Nieco mniejsze wahania wystąpiły 10, 11 oraz 19 grudnia, które również mogły być wynikiem grudniowej aktualizacji.

Algoroo: zmiany w SERP (desktop) - grudzień 2020

W przypadku wyników na urządzeniach mobilnych, w początkowych dniach aktualizacji algorytmu wahania były bardziej odczuwalne niż na urządzeniach stacjonarnych:

Algoroo: zmiany w SERP (mobile) - grudzień 2020

ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę