SEO-aktualności KWIECIEŃ 2019: update wtyczki, nowa wyszukiwarka, zmiany w SERP

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

W branży SEO ciągle zachodzą zmiany. Co godnego uwagi zdarzyło się w kwietniu? Przede wszystkim pojawiła się aktualizacja Yoast SEO, czyli wtyczki, z której korzysta wielu specjalistów od pozycjonowania. Poza tym CEO firmy Ahrefs – znanego narzędzia dla pozycjonerów – zapowiedział stworzenie nowej wyszukiwarki, która ma szansę stać się konkurencją dla Google. Zachęcamy też do zapoznania się ze zmianami w wynikach wyszukiwania, jakie miały miejsce w ubiegłym miesiącu.

1. Nowa, przydatna aktualizacja wtyczki Yoast SEO

Jedną z najbardziej popularnych wtyczek do WordPressa jest Yoast SEO, która pozwala zarządzać witryną tak, aby pojawiała się ona wysoko w wynikach wyszukiwania.

Update wtyczki SEO Yoast

Niedawno wtyczka doczekała się aktualizacji, która ulepsza znaczniki Schema.org, czyli mikroformaty pozwalające wyszukiwarce Google lepiej zrozumieć treść na stronie. Od teraz można dodawać:

  • znaczniki “Person” do oznaczenia autora,
  • znaczniki “WebPage” do oznaczenia strony,
  • znaczniki “Article” do oznaczenia postów dodawanych razem ze znacznikami “Person”.

Oprócz tego nowe zmiany dały możliwość wyboru autora będącego „osobą” reprezentowaną przez witrynę.

Celem wprowadzenia tej aktualizacji było zapewnienie odpowiednich treści w wyszukiwarkach. Do tej pory, jeśli dana witryna zawierała większą liczbę znaczników, dla wyszukiwarki nie było jasne, w jaki sposób są one ze sobą powiązane. Po zainstalowaniu najnowszej wersji wtyczki Yoast SEO, ta struktura będzie znacznie bardziej przejrzysta, a wyszukiwarka będzie rozróżniać, który element na stronie jest najważniejszy.

2. Ahrefs stworzy własną wyszukiwarkę?

Dmitry Gerasimenko, CEO i założyciel popularnego wśród specjalistów SEO narzędzia Ahrefs, poinformował niedawno poprzez swoje konto twitterowe o planie utworzenia własnej wyszukiwarki. Według niego nowa usługa ma w większym stopniu niż Google dbać o prywatność użytkowników (jako przykład podał wyszukiwarkę DuckDuckGo), a także zapewnić sprawiedliwy podział zysków (do nawet 90%) między twórcami internetowych treści a wyszukiwarką.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Search Engine Roundtable (Źródło).

3. Zmiany w wynikach organicznych

W kwietniu zmiany w wynikach wyszukiwania google.com na urządzeniach stacjonarnych były najbardziej odczuwalne na początku oraz pod koniec miesiąca. Główne odchylenia przypadają na dni 2, 4, 5, 7 oraz 22 kwietnia:

Zmiany w SERP – google.com / desktop – Kwiecień 2019

W przypadku wyników pojawiających się na urządzeniach mobilnych, zmiany były bardzo zbliżone do dziennych różnic na urządzeniach stacjonarnych. Największe wahania wystąpiły na początku kwietnia:

Zmiany w SERP – google.com / mobile – Kwiecień 2019

ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę