Koliber – nowy algorytm Google fruwa w wyszukiwarce!

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

Google bardzo lubi zwierzęta. Skąd ten wniosek? 26 września 2013 Google ogłosił, że został wypuszczony nowy algorytm wyszukiwarki o wdzięcznej nazwie “Koliber” (Hummingbird).  Stworzenie w rzeczywistości niewielkich rozmiarów, ale bardzo szybkie i zwinne – taki też ma być nowy algorytm Google.

Może jeszcze kilka słów o innych zwierzakach, jakie buszują po Internecie: Panda oraz Pingwin. Te dwa algorytmy z jednej strony, w zamyśle Google, mają dbać o najwyższą jakość wyników wyszukiwania, z drugiej sieją postrach w branży SEO. Algorytm Panda po raz pierwszy pojawił się w lutym 2011 roku i odpowiada za jakość treści zamieszczonej na stronie: nagradza tych, którzy dbają o ciekawe i dobrze prezentujące się treści na swojej witrynie. Gdyby Panda potrafiła mówić, najczęściej wypowiadanym zdaniem byłoby: “content is the king!”

 

Natomiast, algorytm Pingwin analizuje linki, jakie kierują do strony (backlinki) i kara strony, których profil linkowania nasycony jest spamem, czyli linkami bardzo słabej jakości. Aby nie martwić się grasującym Pingwinem, należy zadbać, aby linki kierujące do witryny, były zamieszone na wartościowych stronach, pochodziły z różnych źródeł i przede wszystkimi wyglądały naturalnie.

A co z Koliberkiem? Do tej pory w Polsce nie zaobserwowano radykalnych zmian w wynikach wyszukiwania, które mogłyby zostać przypisane Kolibrowi. Mówi się, że algorytm ten dotyczy całkowicie nowej jakości wyszukiwania, precyzyjnie dopasowanej do zapytań użytkownika. Coraz częściej pojawia się pojęcie wyszukiwania semantycznego, opartego na szerokim znaczeniu słów i relacjach między nimi oraz zagnieżdżonego w określonym kontekście.  Wydaje się, że coraz większego znaczenia będzie nabierał tak zwany długi ogon wyszukiwania (long tail). Czy tak będzie w rzeczywistości? Najbliższe miesiące to zweryfikują.

Potrzebujesz wsparcia w SEO?

Daj znać!
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę