Nowość! Google zaczyna indeksować treść aplikacji!

Przeczytasz w około: 1 minutę

Spis treści:

Użytkownicy urządzeń mobilnych zaczynają stanowić coraz większy odsetek osób korzystających z Internetu. Wynika to nie tylko z raportów marketingowych, ale można to również zaobserwować analizując dane z Google Analytics. Nowa era konsumpcji treści zamieszczanych w Internecie zbliża się wielkimi krokami.

Obserwujcie wyniki wyszukiwania na urządzeniach mobilnych – idą zmiany!

Google mając ten trend na uwadze oraz ułatwianie życia Internautom, jako myśl przewodnią, wdraża indeksację treści zawartych w aplikacjach na urządzenia mobilne. Co to dokładnie oznacza? W przyszłości, webmasterzy poprzez zgłoszenie sitemapy lub za pomocą Narzędzi dla Webmasterów będą mogli wskazać Google, które treści zawarte w ich aplikacjach mają zostać zaindeksowane. Natomiast, użytkownikom, którzy wpisali odpowiednie frazy zostaną przedstawione wyniki wyszukiwania zawierające możliwość otworzenia strony za pomocą aplikacji (oczywiście, jeśli dana aplikacja jest zainstalowana). Zabiegi te mają na celu ułatwienie użytkownikom podnieść komfort przeglądania stron, poprzez ograniczenie zbędnych kliknięć i przekierowań.

Indeksacja aplikacji

Być może, chociaż są to wyłącznie moje domysły, strony, które posiadają możliwość przejścia do aplikacji, będą w pewien sposób “premiowane” przez Google, jako dostarczające użytkownikowi najlepszych doznań. Okaże się w przyszłości.

W tym momencie pozostaje nam tylko czekać, ponieważ projekt ten jest dopiero w fazach testów (można wysłać zgłoszenie do udziału w testach) i nie wiadomo kiedy zostanie wdrożony. Ważną informacją jest też to, że indeksowane będą tylko aplikacje na Androida.

Potrzebujesz wsparcia w SEO?

Napisz do nas
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę