Użytkownicy urządzeń mobilnych zaczynają stanowić coraz większy odsetek osób korzystających z Internetu. Wynika to nie tylko z raportów marketingowych, ale można to również zaobserwować analizując dane z Google Analytics. Nowa era konsumpcji treści zamieszczanych w Internecie zbliża się wielkimi krokami.

Obserwujcie wyniki wyszukiwania na urządzeniach mobilnych – idą zmiany!

Google mając ten trend na uwadze oraz ułatwianie życia Internautom, jako myśl przewodnią, wdraża indeksację treści zawartych w aplikacjach na urządzenia mobilne. Co to dokładnie oznacza? W przyszłości, webmasterzy poprzez zgłoszenie sitemapy lub za pomocą Narzędzi dla Webmasterów będą mogli wskazać Google, które treści zawarte w ich aplikacjach mają zostać zaindeksowane. Natomiast, użytkownikom, którzy wpisali odpowiednie frazy zostaną przedstawione wyniki wyszukiwania zawierające możliwość otworzenia strony za pomocą aplikacji (oczywiście, jeśli dana aplikacja jest zainstalowana). Zabiegi te mają na celu ułatwienie użytkownikom podnieść komfort przeglądania stron, poprzez ograniczenie zbędnych kliknięć i przekierowań.

Indeksacja aplikacji

Indeksacja aplikacji w Google

Żródło: https://googlewebmastercentral.blogspot.com/2013/10/indexing-apps-just-like-websites.html

Być może, chociaż są to wyłącznie moje domysły, strony, które posiadają możliwość przejścia do aplikacji, będą w pewien sposób “premiowane” przez Google, jako dostarczające użytkownikowi najlepszych doznań. Okaże się w przyszłości.

W tym momencie pozostaje nam tylko czekać, ponieważ projekt ten jest dopiero w fazach testów (można wysłać zgłoszenie do udziału w testach) i nie wiadomo kiedy zostanie wdrożony. Ważną informacją jest też to, że indeksowane będą tylko aplikacje na Androida.

Oceń ten artykuł

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres e-mail, nr telefonu) przez administratora - Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 w celach marketingowych, do czasu odwołania niniejszej zgody przez wypełnienie formularza dostępnego w zakładce Polityka Prywatności. Przysługuje mi prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na otrzymywanie od administratora - Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 informacji handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 ze zm.), do czasu odwołania niniejszej zgody przez wypełnienie formularza dostępnego w zakładce Polityka Prywatności."

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 treści, dotyczących oferty tej spółki na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U z 2014 r. poz. 243 ze zm.)"