Obecnie każdemu, kto robi zakupy w Internecie zależy, aby w wynikach wyszukiwania pokazywały się jak najbardziej trafne odpowiedzi na wpisane do wyszukiwarki zapytanie. Teraz, w łatwy i bezpośredni sposób można z reklamy zadzwonić do firmy, która nas interesuje czy dowiedzieć się jaka jest jej lokalizacja. Wysoki współczynnik klikalności i duża skuteczność reklamy jest efektem rozszerzonych reklam, o których mowa wyżej.

Typy rozszerzenia reklam

Typy rozszerzenia reklam, źródło: https://support.google.com/adwords

Google chcąc stworzyć możliwość jak najbardziej trafnego wyświetlania rozszerzeń i formatów reklam postanowiło tym razem udoskonalić aukcje AdWords. Dotychczas na ranking reklamy składały się: Wynik Jakości oraz stawka CPC. Dodatkowo, do obecnych czynników postanowiono dołożyć kolejny składnik jakim jest oczekiwany wpływ rozszerzeń i formatów reklam. Jakie będzie to mieć zatem odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Za przykład mogą posłużyć nam konkurujące reklamy z takim samym Wynikiem Jakości i stawką CPC. To, co będzie rozstrzygać o tym, która reklama będzie wyżej w płatnych wynikach wyszukiwani to właśnie wyższy oczekiwany wpływ rozszerzeń. Należy zaznaczyć także aby reklama mogła wyświetlać się z rozszerzeniami, będzie trzeba prowadzić do zwiększenia Wyniku Jakości lub stawki CPC, a nawet obu czynników. Dodatkowo, CPC może się obniżyć jeśli rozszerzenia i formaty reklamy będą trafne co pozwoli na większą skuteczność w porównaniu z konkurencyjnymi reklamami w aukcji. Obecna aktualizacja formuły obejmuje tylko wyświetlenia w wyszukiwarce Google.

Więcej na ten temat można znaleźć w Centrum Pomocy AdWords.

Oceń ten artykuł

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres e-mail, nr telefonu) przez administratora - Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 w celach marketingowych, do czasu odwołania niniejszej zgody przez wypełnienie formularza dostępnego w zakładce Polityka Prywatności. Przysługuje mi prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na otrzymywanie od administratora - Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 informacji handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej, informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 ze zm.), do czasu odwołania niniejszej zgody przez wypełnienie formularza dostępnego w zakładce Polityka Prywatności."

wyrażam zgodę Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Rocket Media sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, adres: ul. Wagonowa 2D, 53-609 Wrocław, KRS 0000490521, NIP 8943050211 treści, dotyczących oferty tej spółki na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U z 2014 r. poz. 243 ze zm.)"