Rocketmedia na SEMcamp

Przeczytasz w około: 3 minuty

Spis treści:

Wczoraj na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbyła się 12. edycja SEMcampu, jednego z najważniejszych wydarzeń w branży SEO/SEM. Ekipa Rocket Media również tam była, na spotkaniu można było posłuchać takich osób, takich jak Mariusz Gąsiewski, Przemysław Modrzewski, Marcin Pawłowski, Maciej Lewiński, Grzegorz Byszewski, Dariusz Szpak oraz Cezary Glijer. Wiele z tych nazwisk jest dobrze znanych w branży SEO/SEM.

Kampanie rozszerzone w Google Adwords

Nowością ostatnich miesięcy jest pojawienie się kampanii rozszerzonych w Adwords. Nic więc dziwnego, że wielu prelegentów poświęciło im swoje wystąpienie oraz zahaczyło w mniejszym lub większym stopniu o ten temat.  Mariusz Gąsiewski mówił o nowych funkcjach, takich jak reklamy na urządzenia mobilne oraz wykorzystywanie rozszerzeń kampanii Adwords. Można powiedzieć, że nowe oblicze Adwords daje dużo większe możliwości w optymalizowaniu kampanii reklamowych dla konkretnych użytkowników oraz ułatwia ich zarządzanie. Również Maciej Lewiński mówił sporo o Google Adwords, chociaż w nieco innym kontekście, mianowicie wykorzystywania narzędzia Analytics przy optymalizacji kampanii reklamowych. W swoim wystąpieniu pokazywał, jakie dane pomagają zanalizować i znaleźć słabe i mocne punkty naszych reklam.

Inne tematy podczas SEMcampu

Jednak nie cały SEMcamp poświęcony był prowadzeniu kampanii Adwords. Jednym z ciekawszych tematów było wystąpienie Grzegorza Byszewskiego i Dariusza Szpaka z agencji OXmedia o działaniach SEO wzbogaconych social mediami oraz działaniami PR. Pokazana krótka historia firmowych fanpege’ów pokazała, jak zmieniało się nastawienie do prowadzenia tego kanału komunikacji z klientami firmy. Oprócz tego analizowani oni przykład swoich działań, jak za pomocą ciekawej infografiki zdobyli większy ruch na stronie, popularność wśród użytkowników  oraz uwagę mediów.

Dwa z wystąpień pokazywały branżę SEO/SEM w kontekście klienta. Pierwszą z nich była analiza działań marketingowych małych i średnich przedsiębiorstw. Jak pokazały badania, dla wielu firm pozycjonowanie jest najważniejszą (i często jedyną) częścią działań marketingowych w Internecie. Co jest niepokojące, małą uwagę przykłada się do optymalizacji strony oraz innych kanałów marketingowych. Małe firmy są więc trudnym tematem dla agencji interaktywnych, gdyż na początku trzeba je edukować o kanałach docierania do klientów oraz optymalizacji budżetów wykorzystywanych na ten rodzaj marketingów.

Ostatnie wystąpienie Cezarego Glijera, w sieci znanego pod pseudonimem Cezzy, było krytyką nieetycznego postępowania niektórych pozycjonerów. Choć było ono utrzymane w humorystycznej formie, to pokazywało ważny problem konstruowania takich umów z klientami, w których pozycjoner nie bierze żadnej odpowiedzialności za poniesione straty. Tym samym przy błędach pozycjonera poszkodowany jest jedynie klient, a to pozwala bezkarnie działać oszustom w branży.

ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę