Google oficjalnie udostępniło ciekawe narzędzie „Website”, które może ułatwić wejście małego biznesu do świata internetu. Kreator pozwala stworzyć stronę firmową w kilka minut.  Co ważne – ma być ona od razu dostosowana pod urządzenia stacjonarne jak i mobilne.

Kto skorzysta na kreatorze stron od Google?

kreator stron google 1

Zrzut ekranu: landing page Website

Google szacuje, że na całym świecie 60% małych firm[1] nie posiada własnej strony internetowej. Zainteresowanych nową usługą można zatem liczyć w milionach. Co bardzo ważne – narzędzie udostępnione przez giganta jest całkowicie bezpłatne. Znikają zatem bariery, które dotychczas powstrzymywały biznes offline przed pokazaniem się w sieci: brak wiedzy lub funduszy.

Przedsiębiorcy, którzy założą swoją stronę poprzez Website otrzymują nie tylko darmowy kreator strony, ale także bezpłatną domenę oraz hosting. Problemem nie są także późniejsze zmiany na stronie – wprowadza się je z poziomu Google Moja Firma i są automatycznie aktualizowane na podstawie wizytówki.

Jak działa kreator stron w Google?

kreator stron google 2

Zrzut ekranu: landing page Website

Website jest połączone z usługą Google Moja Firma. Stronę można stworzyć po zalogowaniu się do panelu. Jeśli dopiero zakładasz tam swoje konto – Google z automatu zaproponuje Ci stworzenia nowej strony. Jeśli natomiast już wcześniej z tego korzystałeś – możliwość utworzenia witryny znajdziesz w panelu „Zarządzaj lokalizacją”. Ewentualnie możesz skorzystać z dedykowanego landing page .

Aby stworzyć stronę wystarczy kliknąć w „Zacznij teraz” i podążać za dalszymi wskazówkami. Możesz wybrać grafiki oraz szablon strony. Witryną możesz dowolnie zarządzać, przeglądać jej statystyki i edytować w dowolnym czasie.

kreator stron google 3

Zrzut ekranu: landing page Website

Strona domyślnie zostanie utworzona pod adresem nazwaTwojejFirmy.business.site. Można jednak to zmienić w ustawieniach Twojego konta. Google automatycznie przekieruje Twoją witrynę na nowy adres.

Całe narzędzie jest bardzo proste  i przyjazne w obsłudze. Nie dostarcza niestety aż tylu opcji, co inne kreatory stron. Jednak jest to świetny start dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie zdecydowali się na stworzenie strony internetowej dla swojej firmy. Takie bezpłatne narzędzie może pomóc w promocji lokalnego biznesu i zdobyciu nowych klientów. My jesteśmy na tak i chętnie pomożemy w wypozycjonowaniu i wypromowaniu takiej strony. Jeśli potrzebujesz pomocy – napisz.

Autor: Marlena Kuzdra (Marketing Analyst)

[1] https://www.en.advertisercommunity.com/t5/News-Updates/Websites-with-Google-My-Business/m-p/1152866

Darmowy kreator stron www od Google
4 (80%) 4 głos/y

Skontaktuj się z nami

 +48 71 757 50 56
 biuro@rocketmedia.pl