Kampanie Google Ads – na co postawić w 2023 roku?

Przeczytasz w około: 3 minuty

Spis treści:

Jakie zmiany szykują się w Google Ads?

Jedną z istotniejszych zmian, jakie zajdą w kampaniach Google Ads w 2023 roku, jest usunięcie rozwiązania grup podobnych odbiorców. Od maja ma być ono niedostępne w ustawieniach nowych kampanii, a od sierpnia ma zniknąć całkowicie. Na ten moment nie wiadomo, co otrzymamy w zamian, jednak wiemy już m.in. jakie zalecenia będą rekomendowanie optymalizacji kampanii Google Ads. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • korzystanie z first-party data (dane mogą być pozyskiwane m.in. z wykorzystaniem Customer Match);
  • wdrożenie strategii Smart Bidding;
  • używanie kierowania zoptymalizowanego.

Nowości i zmiany w Google Ads

Oto najważniejsze nowości i zmiany, jakie zaszły w Google Ads w 2023 i pod koniec 2022 roku.

Google Partners Rewards

Od 1 stycznia 2023 roku wydatki zaliczane do realizacji celu Zdobądź więcej klientów będą obejmowały wyłącznie wydatki od nowych reklamodawców w Google Ads. Wynika z tego, że aby spełnić nowe wymagania należy aktywować nowe konto Google Ads lub wznowić aktywność konta po co najmniej 182 dniach jego zawieszenia.

Google będzie skanować konta nowych reklamodawców maksymalnie przez 21 dni, ma to na celu sprawdzenie, czy spełniają one stawiane wymagania. Po zweryfikowania i zakwalifikowaniu kont do udziału w celu Zdobądź więcej klientów, wyświetlą się one w panelu programu Rewards. Oprócz tego, wraz ze zdobywaniem większej liczby punktów za osiągane cele, użytkownicy będą otrzymywać dostęp do bardziej szczegółowych raportów.

Możliwość wyłączenia zoptymalizowanego kierowania po dodaniu met kierowania reklam

Tworząc kampanie Google Ads należy najpierw dodać wybrane kierowanie – dopiero po spełnieniu tego warunku pojawi się możliwość wyłączenia kierowania zoptymalizowanego. Jeżeli w czasie tworzenia kampanii nie zostanie dodane żadne kierowanie, wówczas opcja kierowania zoptymalizowanego pozostanie automatycznie włączona.

Zmiany w rekomendacji Usuń zbędne słowa kluczowe

Od 19 stycznia 2023 r. zaszły zmiany w automatycznie stosowanej rekomendacji Usuń zbędne słowa kluczowe, dzięki której Google ma możliwość usuwania słów kluczowych, jeżeli uzna on, że znajdują się one w tym samym typie dopasowania dla zapytań w danej grupie reklam, w celu zwalczania nadmiarowości. Nowości dotyczą zmiany definicji rekomendacji na typy dopasowania krzyżowego. Pozwoli ono dopasowywać wyrażenia na rzecz słowa kluczowego w dopasowaniu przybliżonym w danej grupie reklam.

Nowy typ reklam w kampaniach inteligentnych

Po wygaśnięciu rozszerzonych reklam tekstowych pojawiła się możliwość, aby inteligentne reklamy Google Ads zawierały elastyczne reklamy w wyszukiwarce. Inteligentne reklamy będą mogły zawierać najwyżej 15 nagłówków i 4 opisy. W jednej kampanii będzie można utworzyć maksymalnie 3 tego typu reklamy.

Zmiany w możliwościach ustawień reklam dynamicznych w kreatorze kampanii

Od 30 grudnia 2022 roku testowana jest nowa wersja kreatora kampanii Google Ads. Nie ma w niej możliwości utworzenia dynamicznych reklam Google. Opcja ta jest możliwa w wyszukiwarce DSA, gdzie można utworzyć kampanię bez słów kluczowych, a następnie w ustawieniach wybrać funkcję reklam DSA w odpowiedniej grupie reklam.

 

Przeczytaj także o kampanii płatnej Performance Max

Jak zoptymalizować kampanię reklamową w 2023?

Nowości i trendy w optymalizowaniu reklam Google Ads nieustannie wpływają na proces tworzenia kampanii. Dlatego, licząc na skuteczność i opłacalność działań, najkorzystniej jest skorzystać z usług agencji, w której szeregach zatrudniony jest specjalista PPC – świadomość zmian, znajomość zagadnienia i doświadczenie to najskuteczniejszy sposób na to, jak zarabiać na Google Ads.

Też chcesz osiągać świetne wyniki?

Skontaktuj się z nami
ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę