Akademia Google Partners – byliśmy tam!

Przeczytasz w około: 2 minuty

Spis treści:

Żądny wiedzy zespół Rocket Media uczestniczył 26 marca w szkoleniu z zaawansowanych zagadnień Google Analytics. Nasza rakieta wylądowała pod Halą Stulecia we Wrocławiu w celu zapoznania się z istotą gromadzenia danych ze stron internetowych, przetwarzania oraz wnioskowania na ich postawie. Ta wiedza ma nam pomóc jeszcze lepiej optymalizować kampanie AdWords oraz dogłębnie poznawać interakcje użytkowników ze stronami naszych klientów.

Czego się uczyliśmy na Akademii Google Partners?

Trenerami byli Maciej Lewiński i Leszek Krupa. W trakcie prawie dziewięciogodzinnego szkolenia (spokojnie, były przerwy kawowe oraz przerwa na lunch), starali się przybliżyć takie zagadnienia jak:

  • zaawansowane wykorzystanie danych pochodzących z Google Analytics, czyli co możemy zmierzyć za pomocą narzędzia i w jaki sposób interpretować dane;
  • jak mierzyć dokładnie to co, niezbędne w przypadku konkretnego biznesu (zaawansowane modyfikacje kodu śledzącego, śledzenie zdarzeń, segmentacja);
  • jak oceniać skuteczność działań marketingowych na podstawie danych z Google Analytics;
  • “wstępniak” do nowego narzędzia – Google Tag Manager

A wszystko po to, żeby móc wycisną 120% możliwości  Google Anlaytics.

Co nam się najbardziej podobało?

Bardzo dobra organizacja i na prawdę solidne przygotowanie, zwłaszcza Maćka Lewińskiego. Ale to, co jest chyba najważniejsze – trenerzy bazowali na konkretnych stronach i prawdziwych danych. Interpretowali wyniki na potrzeby danego case study, czyli  konkrety – to lubimy najbardziej i tego nie zabrakło.

Czekamy na więcej!

Z racji, że analityka odgrywa ogromną rolę w ocenianiu efektywności prowadzonych działań i ich optymalizacji, mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie w gronie Google Partners. Ale jak to mówią, teoria teorią, ale i tak najważniejsza jest praktyka. Ciekawie byłoby spotkać się w mniejszym gronie i w formie warsztatowej, pod okiem trenerów popracować na danych. Czekamy na więcej.

Do zobaczenia!

ROCKET MEDIA

Rocket Media Sp. z o.o.
ul. Strzegomska 140A
54-429 Wrocław

KRS: 0000490521
NIP: 8943050211

Ochrona prywatności

Szanowny Kliencie, chcemy oferować Ci usługi i materiały marketingowe, które będą przydatne w rozwoju Twojej firmy. Naszym celem jest precyzyjne i skuteczne wsparcie Twojego biznesu. Żeby móc go osiągnąć, potrzebujemy Twojej zgody na dopasowanie naszych działań do Twojego zachowania. Gwarantujemy, że zadbamy o Twoją prywatność, Twoje dane będą u nas bezpieczne, a Ty będziesz mógł cofnąć swoją zgodę w każdej chwili poprzez specjalny formularz, który utworzyliśmy na podstronie polityka prywatności.

Prosimy o zapoznanie się z treścią i wyrażenie zgody:
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych zapisywanych w tych plikach, które pozostawiam w ramach korzystania z niniejszego Serwisu. Mam świadomość, że moje dane będą przetwarzane w celu analizy mojego zachowania na stronie Rocketmedia.pl przez Rocket Media Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 140A oraz zaufanych partnerów tej firmy. Zgodę mogę wycofać w każdej chwili za pomocą formularza zamieszczonego w zakładce polityka prywatności.

Chcę korzystać z serwisu Rocket Media i  wyrażam zgodę